Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně obarvit obočí? Můžete to zkusit i doma!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

8. 1. 2014

Jemně obarvené obočí působí nejen velmi upraveně, ale při troše šikovnosti dokáže i rozjasnit oči a pomůže celému výrazu obličeje. A která z nás by netoužila po uhrančivém pohledu, že? Možností, jak ho dosáhnout je hned několik. Některé zvládnete jednoduše i doma.

Barva obočí by měla přibližně odpovídat barvě vašich vlasů. Někdy ho stačí jen o tón ztmavit, jindy to chce radikálnější úpravu. “Nejjednodušší možností je líčit si obočí každý den,” myslí si kosmetička Romana Blažková z pražského salonu Nature Look. Můžete si ho ale také obarvit. Pak máte dvě možnosti, zkusit to doma, nebo se svěřit do péče profesionální kosmetičky.

Stíny nebo tužka? Chce to cvik

Pokud se chystáte k barvení obočí úplně poprvé, není nic jednoduššího, než to zkusit pomocí tužky na obočí či stínů. Tužka umožní výraznější změnu barvy, ale je potřeba s ní zacházet opatrně. Dělejte drobné tenké čárky ve směru růstu obočí a ty pak ještě zjemněte kartáčkem na obočí. Respektujte přirozený tvar obočí, jen tak nebude vypadat vaše obočí nepatřičně.

Stíny jsou pro úpravu obočí decentnější variantou. K jejich aplikaci můžete využít třeba praktické šablony, které zabrání rozmazání.

Barvení doma je risk a chce to zručnost

Když se vám ale nechce řešit obočí každé ráno, můžete zkusit barvení. Barvu koupíte v drogérii nebo na internetu. “Skvělá značka je třeba Mako Butterfly,” doporučuje kosmetička Romana. Barvu vybírejte podle tónu vašich vlasů, zpočátku ji nechte působit jen krátkou dobu a smyjte vatovým tampónkem a vodou. Když se vám bude zdát barva příliš světlá, můžete barvení zopakovat. Domácí barvení má bohužel několik úskalí. “Málokdo odhadne barvu a přirozený tvar,” myslí si Romana Blažková.

Svěřte se profesionálům

Nejjistější variantou je zajít ke kosmetičce. Jsou to odbornice, které mají zkušenosti a vědí si rady. “Obarvené a upravené obočí ze salónu vypadá vždycky lépe a přirozeněji,” myslí si Blažková. Ani cena není nijak závratná, v pražských kosmetických studiích se pohybuje mezi padesáti a sto korunami za jednu návštěvu.

Barvení obočí je potřeba opakovat jednou za čtrnáct dní až tři týdny, záleží například na tom, jakou kosmetiku používáte na odličování. Obočí totiž sice neodrůstá jako vlasy, ale barva se vymývá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně obarvit obočí? Můžete to zkusit i doma!