Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si správně sušit vlasy? Rady od kadeřníka, jak si je nezničit

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

3. 1. 2014

Vlhké nebo mokré vlasy jsou velice citlivé a při vysoušení si je můžete neopatrností snadno poničit. Existuje však několik jednoduchých pravidel, jejichž dodržováním lze škody na vlasech minimalizovat. Jak si tedy správně vysoušet vlasy?

Ideální je nechat vlasy volně vyschnout. Po umytí je přibližně na deset minut zabalte do suchého ručníku nebo vlasy ručníkem stlačujte a vodu z nich jemně vymačkejte. V žádném případě si hlavu ručníkem nedrhněte, třením totiž ničíte strukturu vlasu a mohl by se začít třepit.

Poté vlasy opatrně rozčešte hřebenem s řídkými zuby. Během česání vlasy pokud možno netahejte. Následně nechte vlasy volně schnout. Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou, ani s ní nechoďte ven, pokud tedy není venku třicet ve stínu a vlasy během mžiku samy uschnou.

Jak vlasy fénovat?

Často je však obtížné vysušit vlasy bez použití fénu. Ideální fén by měl mít nejméně dvojí nastavení teploty, přívod studeného vzduchu, který zchladí rozpálené vlasy a dodá jim pružnost, a dva různé rychlostní režimy. Všechny nemáme vlasy stejného typu, krátké jemné potřebují jinou péči než dlouhé pevné žíně.

Před fénováním vlasy rozčešte a ošetřete přípravkem, který je chrání před horkým vzduchem. „Sušte je při nižší teplotě v delším časovém úseku, čímž zabráníte jejich lámání,“ radí špičkový německý kadeřník Holger Bartels. „Ideální vzdálenost fénu od vlasů je přibližně 20 centimetrů. Teplota by měla být příjemná, ne extrémní,“ dodává Bartels. Vlasy foukejte ve směru jejich přirozené struktury, tedy od kořínků ke konečkům.

Tip WO! Pokud budete vlasy foukat v předklonu, bude mít vaše hříva mnohem větší objem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně sušit vlasy? Rady od kadeřníka, jak si je nezničit