Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně pečovat o problematickou pokožku radí školitelka značky Artistry

Pro mastnou pleť je typická zvýšená tvorba kožního mazu. Pleť je charakteristická tím, že je lesklá a jsou na ní viditelně zvětšené póry, mastná pokožka je také silnější. Mastná pleť má sklony k tvorbě komedonů (černé tečky a bílé pupínky) a může přecházet do různých forem akné.  Naopak výhodou mastné pleti je její velmi pomalé stárnutí.

Jak by měla vypadat každodenní péče o mastnou pokožku?

Pro mastnou pleť je důležité každodenní čištění. Důkladné, ale šetrné čištění by mělo být denní rutinou. Čištění odstraní nečistoty, pot, kožní maz a make-up. Čištění je důležité zejména pro pleť se sklony k tvorbě akné, neboť pomáhá pleti udržet si svoji přirozenou zdravou rovnováhu a podporuje její přirozený regenerační proces. Vyčištěná pleť mnohem účinněji vstřebává cenné účinné složky pleťových výrobků. Čištění pleti bychom měli provádět ráno i večer. Mastná pleť sama vylučuje množství kožního mazu, proto doporučuji používat k ošetření pleti lehké hydratační krémy. Ideální je i dopřát si jedenkrát týdně hlubokočistící masku.

Které přípravky by ženy s mastnou pokožkou měly mít ve své kosmetické výbavě?

Rozhodně by ženy ale i muži, kteří mívají velmi často mastnější plet, měli mít správný čisticí prostředek. Ideální v tomto případě je použití čistícího gelu. Jeho použití je velmi jednoduché a dokonale pleť vyčistí. Zapomínat by se nemělo ani na hydrataci pomocí hydratačních přípravků, které obsahují složky, zabraňující vzniku přebytečného kožního mazu a pokožku zjemňují. Vhodné je i jedenkrát týdně použít hlubokočistící masku.

Pokud o svou pleť nepečujeme pravidelně, tak je na místě použít peelingový přípravek, který šetrně odstraní odumřelé kožní buňky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně pečovat o problematickou pokožku radí školitelka značky Artistry