Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně používat řasenku? Vyhněte se nejčastějším chybám

Adéla Lišková

Adéla Lišková

8. 10. 2016

Mnohé z nás si svou první řasenku pořídily již v pubertě a od té doby bez ní nedají ani ránu. Víte však, jak řasenku správně používat? Známe nejčastější chyby v líčení řas a poradíme vám, jak se jim vyhnout.

Nejčastější chyby při používání řasenky

Mnoho žen by chtělo líčení řas urychlit, a tak ve snaze nabrat na kartáček co nejvíce barvu jím zběsile pumpují v lahvičce řasenky. Na kartáček se takto skutečně více barvy dostane, ovšem do lahvičky řasenky se dostane o to více, vzduchu, čímž pádem vám rychleji vyschne. Také řasy nalíčené velkou vrstvou najednou nevypadají příliš hezky. Další chybou při používání řasenky je rovněž nanášení příliš mnoha vrstev, což ústí ve slepené řasy.

Jak dlouho používat řasenku

I kosmetika má své datum trvanlivosti, které najdete na obalu produktu – do té byste ji měla spotřebovat. Kromě toho by také na výrobku mělo být uvedeno, jak dlouho je možné ho používat po otevření. U řasenky je to běžně 6 měsíců. Jistě si všimnete, že stará řasenka časem začne vysychat a na řasách se drolit, to ale není jediný problém. I v kosmetice se usazují bakterie a pokud budete řasenku používat nepřiměřeně dlouho, hrozí vám oční infekce.

Jak používat řasenku a kleštičky

Pokud používáte kleštičky na řasy, natočte si jimi řasy ještě před jejich nalíčením řasenkou. Opačným pořadím byste možná dosáhla efektnějšího výsledku, ovšem o to více byste si řasy poničila. Až budete mít řasy natočené, začněte nanášením řasenky na horní řasy.

Kartáček pomalu vytahujte z lahvičky a lehce s ním zatočte – tímto způsobem se na štětiny dostane adekvátní množství barvy. Jak už jsme si řekli výše, vyhněte se rychlému pumpování tam a zpět. Až kartáček vytáhnete, pro jistotu jež ještě lehce otřete ubrouskem, aby na něm nebylo příliš mnoho barvy.

Jak správně používat řasenku – horní řasy

Na horní řasy řasenku nanášejte v jedné, nebo maximálně ve dvou vrstvách. Pokud to přeženete, budete mít místo řas pavoučí nožičky. Řasenku nejprve přiložte ke kořínkům řas a zakruťte kartáčkem dozadu a dopředu. Poté postupujte ke konečkům, a to znovu kroucením, anebo cik-cak pohyby.

Lépe se vám horní řasy budou líčit, pokud se podíváte nahoru – krásně se totiž nadzvednou. Stále byste však na sebe měla vidět do zrcadla. Pokud máte při nanášení řasenky potíže s mrkáním, zkuste trochu pootevřít ústa. Pak již bude mrkání velmi obtížné.

Jak správně použít řasenku – dolní řasy

Při nanášení řasenky na dolní řasy má mnoho žen problém s tím, že barva je všude kolem, jenom ne na řasách. To vyřešíte tak, že si spodní řasy podložíte ubrouskem či make-up houbičkou. Řasenku na spodní řasy nanášejte malým kartáčkem, případně špičkou kartáčku. I když na horní řasy používáte černou řasenku, pokud na dolní použijete hnědou, bude to vypadat velmi přirozeně a hezky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně používat řasenku? Vyhněte se nejčastějším chybám