×
WomanOnly

Jak správně používat tužidlo na vlasy. Naučte se ho nanášet podle rad kadeřníků

Jak používat tužidlo

Použití tužidla pro umytí vlasů dokáže vaší hřívu krásně zpevnit a připravit na další úpravu, ať už jde o obyčejné foukání či netradiční styling. Jak správně používat tužidlo na vlasy? Inspirujte se triky od kadeřníků!

Jak správně používat tužidlo na vlasy
Zdroj: Shutterstock.com

Podle konzervativních kadeřníků patří tužidlo vedle laku na vlasy do základní výbavy každé ženy, která chce řádně pečovat o své vlasy. Pokud někomu připadá, že má po něm vlasy příliš suché, anebo se mu naopak nadměrně mastí, pak je to nejspíše nesprávným používáním.

Jak používat tužidlo – jaké vybrat?

Než se dostaneme k tomu, jak tužidlo správně používat, řekněme si nejdříve něco o jeho druzích. Nejznámějším typem jsou tužidla pěnová, ať už v tlakovém či netlakovém provedení, dále pak ještě existují tužidla krémová.

Pro domácí použití jsou nejšikovnější pěnová tužidla ve spreji, avšak spíše než na typu tužidla při výběru záleží na jeho síle. Stejně jako laky na vlasy se i tužidla prodávají v různých intenzitách, které udávají k jak moc velkému zpevnění vlasů po jeho použití dojde. Intenzitu tužidla byste tak měla volit podle typu účesu.

Jak používat pěnové tužidlo

Použití pěnového tužidla ve spreji je poměrně jednoduchou záležitostí. Ideální je aplikovat tužidlo do vlhkých – umytých a ručníkem lehce vysušených – vlasů, což vám později usnadní jejich tepelnou úpravu. Můžete jej také použít před natáčením vlhkých vlasů na natáčky. Díky tomu budou po uschnutí mnohem lépe držet.

Jak správně používat pěnové tužidlo

Nejdůležitější zásadou používání pěnového tužidla je neroztírat jej ve vlasech rukou – na pomoc si vezměte hřeben, ideálně se širokými zuby, případně pokud vám jsou vlasy špatně rozčesávat, použijte kartáč. Do ruky si nastříkejte dávku tužidla, tu poté aplikujte na hřeben či kartáč a pročešte jím vlasy od kořínků až ke konečkům (začínejte u temene hlavy).

Pokud takový postup zopakujete několikrát, docílíte žádoucí rovnoměrné aplikace tužidla po celé délce vlasů. Po použití tužidla vlasy vyfénujte do sucha. Žehličku či kulmu použijte až tehdy, kdy budou vlasy dokonale suché, jinak by došlo k jejich poničení.

Jak správně používat barevné tužidlo na vlasy

Rovnoměrná aplikace tužidla, a tedy dodržení postupu v předchozím odstavci je důležité zejména v případě, že máte v plánu použít barevné tužidlo na oživení tónu vlasů. Pokud byste si dávky tužidla aplikovala jen tak náhodně do délek vlasů a poté se je snažila rozetřít, barevný efekt by byl v místech aplikace pravděpodobně silnější a vy byste skončila s flekatými vlasy.

Proto i zde aplikujte tužidlo nejdříve na hřeben a poté do vlasů. Jistější je rozdělit množství tužidla do více menších dávek, abyste se mohla soustředit na pořádné rozetření. A kolik tužidla použít?

Jak správně používat tužidlo – množství

Adekvátní množství pěnového tužidla se samozřejmě odvíjí od hustoty a délky vlasů, tužidlo by se nicméně mělo dostat po celé délce vlasů. Na druhou stranu neopouštějte zásadu přiměřenosti – pokud použijete několik vrstev tužidla, můžete se dočkat přesně opačného efektu než je zpevnění tvaru účesu – vlasy nebudou držet, ani kdybyste se stavěli na hlavu.1 Komentář Jak správně používat tužidlo na vlasy. Naučte se ho nanášet podle rad kadeřníků

  1. Asi jsem udělala chybu-koupila jsem si syoss color refresher-pěnové tužidlo,ale až doma jsem zjistila,že se jedná nikoliv o tužidlo,ale o pěnovou barvu.Takže po nanesení na vlasy barvu musím umýt vodou.Když jsem to kupovala,říkala jsem prodavačce,že chci barevné tužidlo,abych si mohla zároveń s natužením vlasů dobarvit dorosty.No je to moje chyba,měla jsem si pořádně přečíst návod na krabičce produktu.Bez umytí barvy bych asi měla problém,nebo ne?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*