Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak správně snídat? Poradíme vám čeho se vyvarovat

Redakce

Redakce

9. 11. 2016

Snídaně rozhodně není žádným přežitkem. Její ignorování, stejně jako nevhodná volba potravin, může přinášet určitá zdravotní rizika. Jak tedy ideálně zahájit denní stravovací režim? Zde je několik tipů.

Především se snídani nebraňte

Je prokázáno, že lidé, kteří nesnídají, využívají do doby oběda energetické rezervy organismu. To poté často vede ke konzumaci nadměrných porcí a výběru těžkých, nevhodných jídel, která zatěžují trávicí soustavu a jsou zdrojem toxinů. Výsledkem bývá předčasné stárnutí a přibývání na váze.

Najděte si na snídani dostatek času

Tak jako u každého jídla platí i u snídaně, že bychom měli jíst především v klidu. Snídaně takzvaně „za pochodu“ či stresování se při pohledu na hodinky našemu trávení neprospívá. Při stresu totiž tělo omezuje trávicí procesy a výsledkem může být žaludeční nevolnost, plynatost a další trávicí potíže. Těch několik minut, o které vstaneme dřív, se nám nakonec vyplatí.

Respektujte potřeby svého těla

Jedním z nejdůležitějších faktorů péče o zdraví je udržování správného pH a vyhýbání se kyselinotvorným jídlům. Vzhledem k tomu, že naše tělo se přes noc zbavuje kyselin a jeho pH klesá, platí toto pravidlo ráno dvojnásob. Veškeré snídaně obsahující rafinovaný cukr nebo bílou mouku proto přispívají k překyselení organismu. Mohou vést k větší unavitelnosti, podrážděnosti a v delším časovém horizontu i k závažnějším potížím.

Jezte především ovoce nebo zeleninu

Ideálním startem do nového dne je snídaně z ovoce nebo zeleniny. Tyto plody přírody poskytnou našemu tělu potřebné vitamíny, enzymy a minerály, alkalizují naše tělo, pročisťují ho a zbavují přebytečných kilogramů. Během několika minut můžeme připravit například ovocný salát ze strouhaného jablka, nakrájeného banánu, pomeranče, kiwi či jiného sezónního ovoce. Posypaný skořicí nebo strouhaným kokosem jistě potěší naše chuťové buňky.

Zeleninový salát lze připravit například s mozzarelou či slunečnicovými semínky. Konzumujeme ho ideálně čerstvý, případně připravený večer a schovaný přes noc v lednici.

Máme-li větší hlad, můžeme posnídat i nejrůznější ořechy a postupně je střídat. K tomuto účelu mohou posloužit mandle, vlašské ořechy, kešu, lískové ořechy, para ořechy a podobně. Ořechy sice nepatří mezi zásadotvorné potraviny, ale v tomto případě se není čeho obávat, neboť jejich kyselinotvorný efekt je naprosto minimální.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně snídat? Poradíme vám čeho se vyvarovat