Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně udělat domácí pedikůru? Dokonalé nohy ve 4 krocích

Letní sezóna je již v plném proudu a s ní i období žabek, sandálů a otevřených střevíčků! Proto byste měla věnovat trochu svého času také úpravě nehtů na nohou. Můžete mít sebekrásnější boty, ale s polámanými nehty a oprýskaným lakem příliš parády nenaděláte! Vyhraďte si půl hodinu pouze pro sebe a upravte své nehtíky podle našeho návodu.

Dopřejte si horkou lázeň!

Napusťte si vanu, nebo lavor teplou vodou a přidejte do ní zjemňující sůl na nohy. Vyzkoušejte soli s nejrůznějšími vůněmi, které vám provoní celou koupelnu! Nohy nechte odmáčet asi 15 minut. Péči o nehty by měla předcházet domácí pedikúra, která nohy zbaví mozolů a zatvrdlé kůže. Nakonec v lavorku vyčistěte okolí nehtů a prostor za nimi malým kartáčkem.

Délka nehtu

Po horké lázni budou vaše nehty měkčí a poddajnější, díky čemuž se vám s nimi bude lépe pracovat. Nejprve nehty rovně zastřihněte. Je velmi důležité, aby jste je nesestřihla příliš. Nechte nehet přečnívat přes kůži alespoň o 2mm! Poté ještě jednou vyčistěte prostor za nehty.

Zatlačit, nestříhat!

V dalším kroku ošetřete kůžičku v dolní části nehtů, která má tendenci přerůstat a působí neupraveně. Důležité ale je, aby jste jí nikdy nestříhala! Kůžičku pouze zatlačte pomocí tyčinky z pomerančového dřívka. Pokud byste ji ustřihla, mohla byste si do rány zanést infekci, která by vám značně znepříjemnila letní radovánky!

Upravte tvar

Předposledním krokem je samozřejmě úprava samotného tvaru nehtu. Použijte skleněný pilník, kterým zapilujte nehty do rovna. Pilujte je v jednom směru, aby jste neporušila strukturu nehtu, mohlo by totiž snadno dojít k jejich třepení. Okraje nehtů pilujte do kulata, předejdete tak jejich zarůstání.

Barvy léta

V posledním kroku můžete dát průchod své fantazii a nalakovat si nehty podle momentální nálady. Klidně porušte pravidlo, že na nohy patří tmavý lak, a dopřejte svým nehtům jásavě růžovou, nebo bláznivě zelenou! V létě je totiž vše dovoleno. Vše dovedete k dokonalosti tím, že barevně sladíte nehty na rukou i na nohou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně udělat domácí pedikůru? Dokonalé nohy ve 4 krocích