Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak umýt auto v zimě. Nezapomeňte na prevenci a auto navoskujte!

Redakce

Redakce

29. 10. 2014

Říkáte si, má to vůbec smysl, mýt auto přes zimu? Když stejně je všude rozježděná černá břečka, jakmile vyjedu z myčky, bude auto zase špinavé.

Má význam auto v zimě umývat?

Čisté auto je jednak vaší vizitkou jakožto řidiče a čisté auto má také delší životnost. Je pravda, že v zimě se auto čisté udržuje velmi špatně, ale údržba je důležitá. V zimě je na silnicích mnoho solných posypů, které vám auto ničí. Prosolený podvozek, usazeniny, pomalu degradující lak a také vám ničí blatníky, podběhy a prahy.

Špína bohužel nevytváří obranou krustu, která vaše auto chrání, nýbrž vám ho ničí. A čím déle špínu necháte na vozidle, tím budou následky horší.

Prevence a příprava vozu před zimou

Koncem babího léta, bychom našemu vozu měli dopřát trochu větší péči, abychom ho řádně připravili na zimu. V první řadě je tu prevence – vůz pořádně umyjte a navoskujte tzv. tvrdým voskem.

Před zimní sezonou se na autě nevyplácí šetřit, proto pokud máte možnost, svěřte váš vůz do rukou odborníků. Jednak používají kvalitní autokosmetiku, ale také vám poradí jak správně postupovat a poradí vám, co vaše auto potřebuje.

Kde a jak vůz umýt?

Máte na výběr z několika možností:

  • Ruční mytí od specializovaných firem
  • Mytí v auto-myčce
  • Parní mytí
  • Bezkontaktní mytí
  • Mytí WAPkou

Mytí aut v zimě, je tedy velmi důležité a nemělo by se podceňovat, tak hned zítra vezměte svého plechového miláčka do myčky nebo si ho umyjte sama. Dopřejte mu taky trochu péče, když vám každý den slouží, abyste se nemusela mačkat v MHD a být všude rychleji.

Dbejte na čistotu i v zimě, jednak to lépe vypadá a hlavně zařídíte vašemu vozu delší životnost a sobě spoustu peněz za náhradní díly, nedej bože za koupi úplně nového vozu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak umýt auto v zimě. Nezapomeňte na prevenci a auto navoskujte!