Menu
WomanOnly
Nakupování

Jak ušetřit na Alze?

Redakce

Redakce

15. 11. 2021

Alza.cz patří k předním českým e-shopům. Pořídit si zde přitom můžete zboží z nejrůznějších oblastí. Při nákupu je navíc možné ušetřit zajímavé částky, a to nikoli jedním, ale hned několika způsoby.

Slevové kupóny

Slevové kupóny představují jednu z nejzajímavějších možností, jak v tomto e-shopu ušetřit. Navíc nemáte k dispozici pouze jediný, ale obvykle jich můžete nalézt hned několik. Mohou se přitom týkat veškerého sortimentu, anebo se vztahovat na určité kategorie. Prohlédnete si tedy aktuální kupóny do Alzy. Pak už stačí jen zkopírovat slevový kód a vložit jej na příslušné místo v nákupním košíku. Zde stačí kliknout na „Využít slevový / dárkový poukaz“. 

Cashback

Alza nakupujícím nabízí také možnost využít cashback, což je specifická forma úspory, díky které můžete získat určité procento z utracené částky zpět na účet. Ačkoli obchod aktuálně na této formě nákupu nespolupracuje s žádnými portály, na jeho webu naleznete informace, jak si tuto výhodnou objednávku zajistit u produktů od určitých výrobců jako např. Panasonic.

Black Friday

Black Friday neboli Černý pátek je speciální marketingová akce, díky které můžete ušetřit opravdu výrazně. Slevy v tomto období u vybraného zboží činily v předešlých letech až 80 %! Tato akce probíhá každoročně na konci listopadu, tedy v předvánočním období. Ačkoli se běžně koná poslední listopadový pátek, na Alze trvá i více než 14 dnů. Kromě toho po ní následuje Cyber Monday, tedy Kybernetické pondělí, během nějž můžete rovněž narazit na výrazné slevy.

Alza Premium

Výhodný nákup může znamenat i členství v programu Alza Premium. Ten stojí 249 Kč měsíčně, nicméně zkušební verzi budete mít na 30 dní zdarma. Členství má přitom mnoho výhod, ať už se jedná o dopravu zdarma, exkluzivní slevy pouze pro členy, okamžité vyřízení reklamací, přednostní výdej zboží, pronájem počítačů a další techniky s VIP péčí, osobního asistenta, přednost na zákaznické lince nebo o garanci nejnižší ceny. 

VIP program

Alza.cz nabízí nakupujícím také program VIP Premium. Jeho součástí se nestanete díky hrazení měsíčního poplatku, ale jde o věrnostní program pro pravidelné zákazníky a zákaznice. Pokud tedy na Alze utratíte spoustu peněz (členství v programu VIP Premium je podmíněno obratem 121 000 Kč s DPH za rok zpětně), budete mít nárok nejen na využití výhod Alza Premium, ale také dalších výhod (např. exkluzivní cenové nabídky).

Studentské ISIC slevy

Alza nabízí speciální slevové akce také pro studenty a studentky. Ti nepotřebují nic jiného než platný ISIC/ITIC průkaz, který si lze zaregistrovat na webu obchodu. Co z toho studenti a studentky budou mít? Především 15% slevy na téměř celý nabízený sortiment, ale třeba také jednorázové akce a jednoduchý systém, jak je využít. Alza se přitom chlubí tím, že se jedná o nejkomplexnější studentský program mezi českými e-shopy. 

Výprodeje a další slevové akce

Na webu obchodu naleznete i kategorii s názvem Výprodej zboží, akce a slevy. V ní naleznete produkty, které jsou aktuálně ve slevě. Některé jsou prodávány výhodněji, protože právě skončila jejich sezóna, další jsou zlevněny v rámci pravidelných slev, které obchod připravuje pro nakupující. Stačí si tedy tuto kategorii prohlédnout a zjistit, zda se v ní nenachází něco, co byste mohla aktuálně potřebovat. 

Alza karta

Nakupující si mohou zřídit také platební kreditní kartu Alza, a to s otevřeným úvěrem až na 150 000 Kč a 55denním bezúročným obdobím. Můžete si tedy např. pořídit notebook a splatit ho bez navýšení ceny až do 55 dní. Kromě toho je možné vybírat z bankomatů (nejen v ČR) od 1 000 Kč zdarma, případně si lze zvolit 1 % zpět ze všech nákupů, díky čemuž můžete ušetřit až 150 Kč měsíčně. Možností, jak ušetřit na Alze, zkrátka existuje mnoho. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak ušetřit na Alze?