Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vyčistit pračku? 3 věci, které dělejte pravidelně

Adéla Lišková

Adéla Lišková

27. 2. 2016

Jestli si myslíte, že pračka se myje sama, když se pere prádlo, pak jste na omylu. Co musíte udělat, aby byla opravdu čistá?

1. Myjte zásuvku na prášek

Starý, zaschlý prášek už nic nevypere, právě naopak. Usazeniny nejen prášku, ale i aviváže a dalších prostředků, které na praní používáte, mohou vyvolat tvorbu plísní. Proto všechny zásuvky poctivě myjte, a to minimálně jednou za měsíc.

2. Udržujte vnitřek pračky

To samé platí i o vnitřku pračky. Je důležité, abyste se dostali do všech záhybů. Nezapomeňte ani na dvířka a gumové těsnění. Zejména pokud perete při nízkých teplotách, prášek se pořádně nerozpustí a vnitřek pračky je pokryt černým slizem.

Na mytí můžete použít speciální prostředky na mytí pračky, které jsou běžně dostupné v drogerii, anebo použít starý babský trik s octem. Přímo do bubnu nalijte půl až litr octa a vložte dovnitř starý hadřík. Poté nastavte pračku na vyváření a pusťte praní. Všechny nečistoty se hezky nachytají na hadřík.

3. Čistěte filtr

Stěžejní pro správné fungování pračky je ovšem pravidelné čištění filtru. Pokud ho necháte zanést, může se stát, že pračka bude špatně ždímat a pak i prát. Občas se také stane, že se v něm něco zasekne, a pračka pak nefunguje vůbec. Filtr stačí čistit jednou za půl roku, pokud ovšem máte zvíře a barák plný chlupů, raději jej kontrolujte jednou za měsíc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyčistit pračku? 3 věci, které dělejte pravidelně