Menu
WomanOnly
Krása

Jak vyčistit ucpané póry

Redakce

Redakce

15. 4. 2014

Ucpané póry trápí snad většinu z nás. Pozor, ani mužům se tento problém zcela nevyhýbá. Kde se berou a jak se jich zbavit?

Černé tečky vznikají nahromaděním mazu, nečistot a odumřelých tkání v kožním póru a tvoří tzv. poklop. Dalo by se tedy říct, že tento problém postihuje zejména ty, které mají mastnější pleť, není to však pravidlem. Prevencí i léčbou je pravidelné čištění pleti.

Nejdůležitější je umět o svou pleť pečovat. Během dne naše tvář zažívá velký zápřah. Teplotní změny, nečistoty zvenčí – prach, kouř, smog, vítr, déšť, mráz, aj. … To vše neblaze působí na naši pleť.

Jak pečovat v noci

Proto bychom si měli uvědomit, jak je důležité každý večer provést čistící rituál. Nejprve odlíčíme make-up. Po opláchnutí použijeme pleťové mléko, které ucpané póry otevírá do hloubky a čistí. Znovu opláchneme a naneseme pleťové tonikum, jenž dočisťuje a póry naopak stahuje. Zase opláchneme a jako poslední na řadu přichází noční krém, který pokožku zklidní a zregeneruje.

A co dělat ráno

Ráno bychom měli tuto proceduru zopakovat s tím rozdílem, že naneseme denní krém, který působí jako ochrana před vnějšími vlivy, a popřípadě make-up.

Nechcete-li trávit tolik času v koupelně, můžete vyzkoušet micelární vodu, což je kombinace čistící mléka/gelu a dočisťujícího tonika/vody.

Nikdy nečistěte pleť mýdlem! Kvalitní výrobky, pokud možno bez chemikálií a netestované na zvířatech jsou samozřejmostí. Najít ten pravý krém pro vaši pokožku může chvíli trvat, mějte trpělivost, vaše pleť vám pak poděkuje.

Mechanické čištění pórů

Zanešené póry můžeme vyčistit i mechanicky, vždy však musíme dbát na čistotu. Pleť nejprve připravíme např. napařením, aby se póry otevřely a my mohly snadněji nečistoty vymáčknout.

Pupínek či černou tečku vytlačujeme umytýma rukama a za pomoci kapesníčků, které zabrání vzniku drobných jizviček od nehtů.

Netlačíme silou, nejde-li tečka ven, není ještě připravena a my bychom si místo akorát více zanítili.

Existují i pásky na vyčistění pórů, které navlhčíte, nalepíte na inkriminovaná místa, necháte zaschnout a sloupnete. Pleť by měla být poté vyčištěna, jelikož pásky na sebe nalepí všechnu nečistotu.

Spíš než čištění podomácku doporučuji služby v kosmetickém salonu, kde vám pleť vyčistí profesionál.

A co životní styl

Pleť bez chybičky není jen o správné volbě krémů a čištění – pleť je zrcadlo našich orgánů. Velmi důležitým prvkem v péči o pleť je náš životní styl. Je třeba dbát na kvalitu a složení stravy.

Máte-li zanesený vnitřek, pak nepomůže ani nejlepší pleťový výrobek na trhu. Musíte se zaměřit na původ problému. Podle místa pupínku na našem obličeji zjistíte, o který orgán se jedná.

Vyčistění organismu zevnitř se ukáže na vaší pleti – budete ji mít krásnou, zdravou a bez problémů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyčistit ucpané póry