Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak vyčistit žehličku? Vystačíte si se zubní pastou a octem

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 3. 2017

Dva nejčastější problémy spojené z žehličkou jsou připáleniny a zubní kámen. Poradíme vám, jak se zbavit obou, a to i bez drahých přípravků.

Připáleniny

S připáleninami se nejvíce potýkají ti, kteří mají doma starší model žehličky. U těch může k připáleninám dojít už po pár použití. Můžete se jim snažit zabránit a to tak, že nebudete žehlit na zbytečně vysokou teplotu. Ale co když už je problém na světě?

Zubní pasta

Zubní pasta dokáže vyčistit nejen vaše zuby, ale také třeba šperky. Pomůže vám také s připáleninami na žehličce. Na suchý hadřík naneste tenkou vrstvu pasty. Poté jím jemně kružte po ploše žehličky. Běžné připáleniny by měly být pryč během chviličky. Na závěr žehlící plochu důkladně omyjte studenou vodou, aby na ní nezůstaly zbytky pasty.

Ocet

Podobně jako zubní pasta na připáleniny pomůže ocet. Nalijte ho do misky a v ní vymáchejte hadřík. Mezitím trochu nahřejte žehličku. Poté hadřík a vyždímejte a rozprostřete na žehlící prkno. Žehličkou po něm přejíždějte tak, jako byste ho chtěli vyžehlit.

Vodní kámen

Tvorbě vodního kamene se dá předejít, když budete po každém žehlení vylévat vodu z nádržky. Ale co dělat, když jste nedali pozor? Pokud máte moderní žehličku, přístroj v podstatě udělá všechno za vás.

Moderní žehličky mají zpravidla speciální program na vyčištění – tzv. samočistící funkci. Žehličku pouze zapnete na nejvyšší možnou teplotu a odpařovací nádobku naplníte studenou vodou. Vodní kámen zmizí spolu s párou.

A zase ocet

Pokud máte starší typ žehličky a nepoužíváte do ní destilovanou vodu, pravděpodobně problémy s vodním kamenem máte. V takovém případě vám znovu pomůže ocet. Stačí, když žehlící plochu zhruba na hodinku vložíte do octa. Až žehličku vyndáte a osušíte, vodní kámen by měl být pryč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyčistit žehličku? Vystačíte si se zubní pastou a octem