Menu
WomanOnly
Luxusní móda

Jak vypadají boty snů? Tito návrháři si stvořili ikonické lodičky

Redakce

Redakce

30. 4. 2013

Snad všechny ženy milují boty. Nejen že lodičky prodlužují nohy, ale díky práci skvělých návrhářů se z nich stalo i umění. Podívejte se na náš přehled nejikoničtějších návrhářů obuvi současnosti. 

zdroj: christianlouboutin.com, barneys.com, jimmychoo.com, net-a-porter.com

Christian Louboutin

Červená podrážka. Tak právě ta je typická pro výtvory z dílny jednoho z největších návrhářů obuvi všech dob, který si ji dokonce nechal patentovat. V roce 2011 se rozběhla soudní kauza, kdy právě tato francouzská značka obuvi zažalovala firmu Yves Saint Laurent, která začala vyrábět boty se stejně barevnou podrážkou. Tento soudní spor nakonec vyhrála strana Christiana Louboutina. Ovšem značka Yves Saint Laurent nadále může používat červenou na podrážkách u bot, které jsou celé červené.

Boty, které jsou k vidění snad na každém červeném koberci v Hollywoodu, si můžete pořídit i vy za několik tisíc korun. Jejich cena se liší podle výšky podpatků a složitosti zdobení. Základní model si můžete pořídit za zhruba dvanáct tisíc korun, ale cena těch nejdražších lodiček se může vyšplhat až na sto tisíc korun.

Manolo Blahnik

Pamatujete na skříň Carrie v Sexu ve městě, kde nespočet párů bot právě od tohoto mága? Jak si kráčela po Manhattanu a v ruce nesla nový kousek do sbírky? I když si je možná dovolit nemůžete, aspoň se můžete těšit z toho, že se španělským módním návrhářem máte přece jen něco společného (a to nejen lásku k botám) – je to jeho český původ, jeho otec byl totiž z Česka. O módu se začal Manolo zajímat už v raném dětství a svoji první kolekci navrhl pro obchod Bloomingdale’s v roce 1978.

Jimmy Choo

Jeho boty nosila i Lady Diana, která se stala dokonce patronkou jeho tvorby. Svůj první pár bot navrhl už v roce 1984. Malajský rodák se rozhodl v roce 2009 spolupracovat s módním řetězcem H&M, a tak jste si i vy mohli dopřát boty od tohoto mága za rozhodně přijatelnější cenu. Taky se po jeho skvostech jen zaprášilo.

Giuseppe Zanotti

Jeho první boty vznikaly v malých dílnách v Itálii, kde začínal, ale zanedlouho už spolupracoval s takovými módními giganty jako Valentino, Dior nebo Roberto Cavalli. Od roku 1994 se potom „postavil na vlastní nohy“ a začal navrhovat pro svoji obuvnickou firmu.

Charlotte Olympia

A konečně je to žena! Ženy jsou největší milovnice bot, ovšem navrhují je pro ně pánové. Charlotte je ale výjimka. Dělá tak snové boty, že se z nich nejedné dámě hlava zatočí, a to začala teprve v roce 2008. Nicméně její obuv je ve světě módy už teď pojem.

Módní svět v současnosti hlavně mluví o jejím nejnovějším modelu „Kitty“ neboli lodičkám s kočičím obličejem a ušima. Ten si zamilovalo hned několik hvězd, například Beyoncé, Alexa Chung nebo Taylor Swift. Tento již ikonický pár bot si můžete pořídit i vy za zhruba dvanáct a půl tisíce korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadají boty snů? Tito návrháři si stvořili ikonické lodičky