Menu
WomanOnly
Krása

Jak zabránit pocení rukou – zkuste následující vychytávky

Redakce

Redakce

1. 9. 2017

Je jedno, jestli mrzne nebo je vedro. Vám se prostě dlaně potí a potí. A jen pomyšlení na to, že někomu podáte ruku, zapříčiní, že se vám orosí i čelo. Neustále u sebe nosíte kapesníčky, abyste se před druhými neztrapnili. Samozřejmě za to nemůžete, ale i tak je to problém, který vás trápí a některým lidem to může být nepříjemné. Jak zabránit pocení rukou?

Co je příčinou nadměrného pocení dlaní?

Nedá se přesně určit důvod pocení dlaní. Mnoho lidí ani netuší, že by to mohl být nějaký problém, prostě to berou jako součást svého života. Lékaři nadměrné pocení dlaní označují termínem hyperhidróza neboli zvýšené pocení v oblasti dlaní. Potní žlázy vylučují více tekutiny než jinde. Zároveň i reagují na různé podměty, které mohou pocení spustit.

Lidé se více potí hlavně ve chvíli, kdy se dostanou do nějaký nepříjemných situaci, jsou ve stresu nebo při změnách teplot. Bohužel potní žlázy v dlaních produkují tekutinu i tehdy, když jste naprosto v klidu. Mnoho lidí tento problém zlehčuje, zejména ti, kdo tím netrpí. Ale on to problém je a veliký. Osoby, které se s touto starostí musí potýkat, žijí takřka v permanentním stresu z toho, že budou muset někomu podat svou upocenou ruku.

Jak zabránit pocení rukou?

Existuje tzv. iontoforézní léčba, kdy do dlaní je pouštěn slabý elektrický proud. Nezbaví vás nadměrného pocení úplně, ale na nějakou dobu ho alespoň sníží na minimum. Po několika měsících je nutné celý proces opakovat. Další možností jsou injekce botulotoxinu, známého vyrovnávače vrásek. Funguje na podobném principu. Účinná látka blokuje potní žlázy. Obě tyto procedury musíte absolvovat na specializovaném pracovišti. Existují však i přírodní metody, které můžete vyzkoušet i doma. A jak se říká. Za zkoušku nic nedáte.

Léčivý čaj

Oblíbený a často používaný je čaj a lázeň z něj. Do litru vody vložíte asi pět čajových sáčků a po deset minut vaříte. Nechte vychladnout a do tekutiny namáčejte ruce až po zápěstí. Každý den tak půl hodiny.

Líh může pomáhat

Možná by vás to ani nenapadlo, ale účinným prostředkem může být i líh. Ten čistí ruce a absorbuje vlhkost. Nemusíte ho používat každý den, ideální je jednou týdně. Opláchněte si v něm ruce, ale počínejte si opatrně, přece jen je to líh.

Pytlíček z pryskyřicí

Pryskyřice sice přímo neřeší problém s pocením, ale je to dobrá první pomoc. Noste u sebe neustále pytlíček s pryskyřicí, nejlépe v kapse, a když si budete muset s někým potřást rukou, sáhněte si na ten pytlík a pryskyřice nasaje veškerou vlhkost z vašich rukou. A kde ji koupit? Prodávají ji v každém lepším obchodě se sportovními potřebami a zajisté i na internetu.

Dětský pudr

Dětský pudr nemusí být jen pomocník v boji proti opruzeninám. Pomáhá i proti pocení rukou. Nehodí se tedy na cesty, protože asi nechcete chodit po městě s bílýma rukama. Doma je ovšem ideálním pomocníkem. Ono i při domácích pracích mohou být mokré a zpocené ruce velkou překážkou. Proto než začnete s úklidem, přepudrujte si ruce a hurá do toho. Jestliže dětský pudr doma nemáte, zkuste jedlou sodu.

Netrapte se zbytečně

I když jsou nadměrně se potící ruce velkou starostí, netrapte se zbytečně. Naštěstí už existují dostatečná pomoc, i když zatím ne absolutní. Buď se můžete s tím, že se vám ruce více potí smířit a prostě lidem sdělit holý fakt, že jim ruku raději nepodáte, nebo vyzkoušet některou námi zmíněných možností řešení.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zabránit pocení rukou – zkuste následující vychytávky