Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak zhubnout bez hladovění? Dodržujte několik jednoduchých pravidel

Zhubnout do plavek není taková makačka, jak se může zdát. Skvělou zprávou je, že i bez hladovění shodíte pěkných pár kilo. Stačí jen správně sestavený jídelníček a dodržet pár tipů navíc.

Jak sestavit jídelníček

Jídelníček je pči hubnutí naprostý základ. Hlavním pravidlem je 5 jídel denně se zastoupením všech důležitých živin. Sacharidy by měly tvořit 55% denního příjmu. Bílkoviny přibližně 17-20% a tuky okolo 33%.

Další velice důležitým komponentem v hubnutí je zelenina. Dodává tělu vlákninu, která vás zasytí a zároveň má minimální kalorickou hodnotu. Ke každé porci jídla přidejte porci zeleniny. K dopolední přesnídávce si neváhejte dát kousek ovoce.

Jaké potraviny zvolit?

V první řadě jsou velice důležitá 2 pravidla. Za prvé, omezit jednoduché cukry a sacharidy. Po těchto potravinách se nejsnáze přibírá. Vyměňte tedy bílé pečivo za celozrnné a místo cukru vyzkoušejte třeba přírodní sladidlo stevia. Dále si hlídejte tučné potraviny. Mléčné výrobky vybírejte do 1,5% a sýry do 30% tuku v sušině.

Z uzenin volte jen šunku s vysokým obsahem masa. Pozor si dejte na tučné druhy mas jako je maso vepřové, z ryb losos a tuňák.

Tipy na závěr

Vhodná tepelná úprava stravy vám také pomůže k vytoužené váze. Vynechte na nějakou dobu smažená jídla, případně velice pečlivě odstraňte ubrouskem přebytečný tuk.

Citrusy, ananas a chilly papričky vám díky enzymům pomohou spalovat tuky. Stejné účinky má zelený čaj, který zároveň díky antioxidantům bojuje s volnými radikály a pomáhá nastartovat imunitu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zhubnout bez hladovění? Dodržujte několik jednoduchých pravidel