Menu
WomanOnly
Manželství

Jana (39): Moje rodina nesnáší mého manžela. Nesmí překročit práh domu mých rodičů

Pedagožka Jana neměla ve svém životě na růžích ustláno. První manžel jí zemřel po autonehodě a když se o deset let později znovu vdala za mladšího muže, pro změnu jejího manžela nepřijala její vlastní rodina. A důvod? Její otec je přesvědčen o tom, že Martin s Janou jen manipuluje a jde mu především o její majetek. Jana totiž po svém prvním muži zdědila zlatý důl. Pravda je ale ve hvězdách.

Můj otec je přesvědčený, že mému muži jde jenom o peníze

Nikdy jsem si nemyslela, že se moje vlastní rodina takhle postaví proti mě. Považuji to za zradu a vůbec nevím, jak se zachovat. Samozřejmě stojím na straně svého manžela, se kterým mám krásnou a zdravou dvouletou holčičku Jasmínku. Můj otec je totiž přesvědčený o tom, že můj manžel Martin se chová vypočítavě. Martin v něm prý několikrát vzbudil podezření, že mu jde jen o majetek a o to, v jakých poměrech si po smrti mého prvního manžela žiju. A otec stáhl mámu na svou stranu.

Můj muž proto nesmí překročit práh jejich domu. A to od té doby, co velmi výhodně prodal drahé auto, které jsem mu darovala, peníze rozházel po svém a chlubil se tím kamarádům v hospodě u nás na vsi, kde naneštěstí vzadu seděl také můj otec a všechno slyšel. Vezmu to ale popořádku.

Příběh Lenky: Syn mi dal sílu odpustit manželovi a důstojně se rozvést

Kolegyně mi kolouška záviděly

Martina jsem poznala v práci. Učí tělocvik a zeměpis na stejném gymnáziu ve městě, kde já pro změnu učím český jazyk a dějepis. Nastoupil hned po škole a přistěhoval se do vedlejšího města. Od začátku jsme si padli do oka. I když jsem o dvanáct let starší, Martinovi to nikdy nevadilo. Byla mezi námi úžasná chemie a brzy jsme spolu začali randit. Musím přiznat, že kolegyně mi přitažlivého a svalnatého kolouška jen záviděly. Protože jsem byla dlouho sama a celé roky jsem se srovnávala se smrtí svého prvního manžela, mladého milence jsem samozřejmě uvítala. Vztah se rychle prohluboval. Martin věděl, že chci dítě, protože už mi dost divoce tikaly biologické hodiny. Ničemu se nebránil. Po necelém roce chození jsme se vzali a krátce nato jsem otěhotněla.

Rodiče už tehdy měli řeči. A okolí jakbysmet. Že prý je Martin ještě mladý a určitě neví, co doopravdy chce. Když jsme se brali, mně bylo pokročilých 36 a jemu čerstvých 25. Otec byl nedůvěřivě ve střehu, mamka byla ráda, že jsem zase šťastná. Nakonec převážilo to dobré, protože všichni věděli, jaká tragédie mě před deseti lety potkala a teď viděli, jak moc jsem znovu šťastná. Nakonec řeči utichly a nikdo nic neřešil. Moje máma se těšila na první vnouče a byl klid.

Přestěhoval se za mnou do luxusní vily

Martin se samozřejmě přestěhoval za mnou do luxusní vily, která mi zůstala po mém manželovi. Mí rodiče měli svůj pěkný domek s velkým pozemkem a zahradou opodál. Když se nám narodila dcera a Martin krátce nato oslavil své šestadvacáté narozeniny, věnovala jsem mu drahé auto, aby sám mohl pohodlně jezdit do práce do vedlejšího města, zatímco budu na mateřské. On žádné auto neměl, předtím jsem ho vozila svým autem, když jsme spolu pracovali. Nějak se to ale zašmodrchalo a já se pak od táty dozvěděla, co Martin udělal a co prý říkal v hospodě.

Prodal drahé auto, které jsem mu koupila k narozeninám

Když jsem se ho doma ptala, kde má auto, odpověděl mi, že mi to přece říkal. Že takové drahé auto je pro něj škoda a nechce s ním jezdit sám jen tak do práce. I když byl zprvu z takového auta nadšený, teď mluvil úplně jinak. Vysvětlil mi to tak, že se na něj lidi dívají skrz prsty kvůli tomu, že si vzal bohatou vdovu. Prý si připadá vydržovaný. Tak auto prodal a koupil si motorku. Na otázku, jak bude jezdit v zimě, odpověděl, že klidně vlakem a že potom budeme zase jezdit spolu.

Pavla (34): Kamarádka si myslí, že mám něco s jejím manželem

Kde skončily peníze z prodaného auta a za kolik ho prodal, jsem se nedozvěděla. I když mě to mrzelo, brala jsem to tak, že to byl dárek a bylo mi hloupé vyzvídat nebo chtít peníze zpátky. Tak si aspoň splnil sen a dostal motorku, jakou si přál. Asi jsem s ním měla o tom předem mluvit a zeptat se ho, co vlastně chce. A taky jsem si to měla celé lépe ošéfovat. Vlastně my oba bychom měli spolu více mluvit. Nechci, aby nás rozdělila nějaká hloupost. Martin mi tehdy přinesl velkou kytku, dokonce i kvůli tomu brečel a říkal, že nebudeme přece poslouchat, co říkají opilí chlapi v hospodě. Tak jsem toto téma zcela opustila. Vztah jinak perfektně klapal a Martin byl vždy pozorný a milý.

Můj otec mě před mým mužem varoval, možná něco ví

Můj otec ale velmi brzy získal dost náznaků i z doptávání a vytvořil si na mého muže jistý názor. Několikrát se snažil mě před ním varovat a říkal, abych si na něj dávala pozor. Moje máma je celá nešťastná z toho, že jsme se s tátou chytli. A ten se tak zatvrdil, že si ani nepřeje, aby takový člověk jako je Martin překročil práh jeho domu. Je možné že ví ještě něco, co já nevím a co raději ani vědět nemám. Já jsem ale spokojená tak, jak žijeme. A tak na návštěvu k rodičům chodím sama, aby byl klid.

Mám přece úžasného mladého muže a vymodlenou dcerku. Klidně bych i chtěla ještě další dítě, protože už se mi blíží čtyřicítka a bude to poslední šance. Martin se vůbec ničemu nebrání a vlastně se ani vůbec kvůli ničemu nehádáme. Jsem si jistá, že se má se mnou velmi dobře. Občas si říkám, jestli si Martin nenajde nějakou mladší, ale to by musel být leda blázen. Kromě toho, že mu dopřávám všechno, na co si vzpomene, jsem si vědoma toho, že vypadám ještě stále dost atraktivně a že se za mnou muži otáčejí.

Poznámka redakce: jména v příběhu byla na požádání změněna.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Jana (39): Moje rodina nesnáší mého manžela. Nesmí překročit práh domu mých rodičů