Menu
WomanOnly
Domácnost

Je pro vás lepší matrace zdravotní nebo ortopedická?

Všichni víme, že bez kvalitního spánku nemůžeme plnohodnotně žít. Málo lidí ale klade důraz na to nejdůležitější a tím je kvalitní matrace! Samozřejmě nikdo z nás nechce dobrovolně špatně spát na nekvalitní matraci, a proto rádi pořizujeme ty s označením “ortopedická“ a “zdravotní“. Víte, jak by takové matrace měly vypadat a co by nám měly poskytovat?

Zdravotní či ortopedická?

Chystáte se pořídit matraci vašich snů? Dávejte pozor a důkladně si zjistěte podrobnosti o prodejci i matraci samotné. Bohužel často narazíme na řadu prodejců, kteří využívají důvěřivosti zákazníků a zcela záměrně označují obyčejné matrace jako ortopedické nebo zdravotní.

Zdravotní matrace

Už samotný pojem zdravotní matrace je často používán nesprávně. Setkáváme se s ním hojně a to i přesto, že k používání tohoto specifického označení jsou stanovená přesná pravidla. Matrace nesoucí označení zdravotní musí v první řadě splňovat všechny materiálové a zdravotní certifikace! Také musí být ministerstvem zdravotnictví zařazeny na seznam zdravotních pomůcek a tím se na ně vztahuje snížená sazba DPH.

Zdravotní a ortopedická matrace

Nepleťte si pojmy zdravotní a zdravotně nezávadné

Nenechte se opít rohlíkem, důležitý je platný certifikát. Jestliže jste se skutečně rozhodli zakoupit matraci, která bude prospěšná vašemu zdraví, neberte za vděk obyčejným certifikátem potvrzujícím zdravotní nezávadnost produktu. Tento certifikát totiž musí mít všechny produkty nabízené na našem trhu a každý prodejce je povinen ho bez problémů doložit.

Nelze ho ale vydávat za zdravotní certifikaci. Ta svědčí o přidané zdravotní hodnotě matrace a polštáře a celkovém pozitivním vlivu na vaše zdraví a hlavně spánek.

Ortopedická matrace jako správná volba

Jestli hledáte pomoc na vaše bolavá záda, nebo vám jen záleží na zdravém, pohodlném spánku, vsaďte na ortopedickou matraci. Ta vám poskytne dokonalý spánkový komfort a umožní příjemný odpočinek v jakékoli poloze. Její ortopedické vlastnosti jsou doloženy nezávislým certifikátem, který zaručuje zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

Zdravotní a ortopedická matrace

Ortopedické matrace z paměťové pěny jsou ideální pro osoby trpící zdravotními problémy. Mají výborné ortopedické vlastnosti a dokonale se přizpůsobí anatomii vašeho těla. Slouží také jako prevence různých zdravotních potíží, dokáže vás ochránit před bolestí zad, krku i hlavy a významně se podílí na zkvalitnění a zpříjemnění vašeho spánku.

Čistota je půl zdraví

Vliv na životnost matrace má také podklad, kde je umístěna, čili rošt. Skvělé vlastnosti nabízejí lamelové rošty, díky nim je matrace dobře odvětrávaná a vzduch dobře cirkuluje.

Praktický doplněk je pratelný chránič matrace, který by neměl chybět ve výbavě ložnice. Pomáhá lepší hygieně, životnosti a trvanlivosti matrace. Zabraňuje mechanickému poškození, znečištění a vlhkosti a je také účinnou ochranou proti bakteriím, roztočům a choroboplodným zárodkům.

Koupí matrace vše teprve začíná. Nezapomínejte na její údržbu, protože správná péče zajistí, aby vám dlouho sloužila. Záleží na tom jak, kde a na čem spíte, protože to jakou máte noc, se projeví na vašem dnu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Je pro vás lepší matrace zdravotní nebo ortopedická?