Menu
WomanOnly
Cvičení

Kdy je nejlepší doba na cvičení? Záleží hlavně na vás!

Otázka, kdy sportovat, je opředena velkou spoustou mýtů. Jedni říkají, že by se mělo cvičit zásadně ráno, jiní zase zarytě tvrdí, že není zdravé sportovat jindy než večer. Ptáte se, čím se tedy máte řídit a kdy je ta správná doba na trénování vašeho těla? Snad vám napoví pár našich rad, které jsme si pro vás připravili.

Dobrý pocit je hlavní

Jakýkoli sportovní výkon by pro vás měl být především zábavou a ne jen každodenním mučením! Proto si vyberte sport, který vás bude bavit. Jestliže vás například nebaví běhat, pravděpodobně to nezmění ani jakákoli denní doba a cvičení vám dlouho nevydrží.

Takže si vyberte pohyb, který by vás bavil a až potom se zabývejte tím, kdy ho budete praktikovat. Vždy ale platí, že pravidelnost je klíčem k úspěchu!

Naslouchejte svým vnitřním hodinám!

Každá z nás je jiná, a proto se všechny nemůžeme řídit jedním dogmatem. Některé ženy jsou skřivani a nejvíce energie tak mají ráno, kdy by byly schopné běžet i maraton, ale večer už jim zbývá energie jen na dobrou knížku. Naopak sovy, tedy ženy nejaktivnější večer, by mohly při myšlence na raní běhání omdlévat. Proto respektujte své tělo a ujasněte si, který typ jste vy!

Problémy s koncentrací lze vyřešit cvičením!

Pokud se celý den nemůžete pořádně koncentrovat a jste často roztěkaná, potom pro vás bude ideální ranní cvičení! V ranních hodinách jsou vhodná spíše kardio-cvičení. Zkuste jízdu na kole, běh, či inline bruslení. Tyto sporty vám příjemně rozproudí krev, která se tak rychleji dostane do mozku a vy budete produktivnější. Také se zahřejete a vaše tělo bude celkově lépe fungovat!

Nespavost není problém sportovců

Jestliže však třikrát zamačkáváte budík, abyste vůbec vstala, pak pro vás ranní cvičení není to pravé. Zbytečně byste tím zatěžovala svou psychiku a kazila si den. Vaším problémem může být naopak nespavost, ta však lze jednoduše vyřešit.

Až přijdete z práce, dejte si chvilku pauzu na kávu, nebo čaj a poté jděte vybít přebytek energie nějakým dynamickým cvičením. Odpoledne totiž pravděpodobně máte nejvíce energie, a tak vás sport bude těšit. Večer se pak nikdy nestane, že byste nemohla usnout, to vám zaručujeme!

Kdy je cvičení na nic?

V některých situacích se může stát, že vaše sportovní snažení přijde nazmar. Stává se to při takzvaném bezmyšlenkovitém cvičení. Pokud vás sport nebude bavit a budete ho dělat s odporem a z donucení, vaše tělo se zablokuje a nezhubnete ani deko. Najděte si tedy způsob, jak si sport zamilovat a dejte se do toho s chutí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy je nejlepší doba na cvičení? Záleží hlavně na vás!