Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Krutá pravda o manželství: Je to spíš dřina než pohádka

Adéla Beranová

Adéla Beranová

8. 9. 2014

Našla jste perfektního muže a k tomu vám potkalo to největší štěstí, požádal vás o ruku. Jste na vrcholu blaha a máte pocit, že nic víc už od života nechcete? Že odteď už to bude ono „šťastně až na věky“? Založíte spolu dokonalou rodinu a radost ze společného života vás už neopustí. Velká chyba!

Manželství totiž přináší svoje vlastní problémy, protože pohádky opravdu neexistují, bude vaše společné štěstí záviset na spoustě tvrdé dřiny. Podívejte se na nejčastější mýty o manželství, kterým se můžete rovnou vyvarovat.

Můj manžel je mým nejlepším parťákem

Jestli máte pocit, že jste svatbou získali rovnou nejlepšího přítele, je to nesmysl. Ano, časem si budete bližší a bližší a nakonec z vás budou opravdoví parťáci, ale bude to chtít spoustu času a tolerance. Musíte si nejdřív zvyknout na otravné zvyky a méně milé polohy svého partnera a naučit se s nimi žít.

Milování na denním pořádku

Příjemné snění! Manželské páry nemohou mít sex každý den, to by přece nebylo normální. Představte si hodně náročný den v práci, pak ještě večerní párty a k tomu žhavý sex. Únavou už ani nevidíte a postel je jen útočiště ke spánku. Navíc kolem domácnosti, domu a dětí je tolik práce, že budete rádi za rychlou pusu na dobrou noc.

Děti nás sblíží

Děti jsou úžasný dar, ale přivést je na svět a vychovávat není jen čistá idylka. Zvláště první dva měsíce je to nápor nejen na tělo, ale i na duši a emoce. A ten stres se může snadno dostat mezi vás dva. Rodičovství je krásné, ale musíte na něm pracovat oba stejným dílem, aby bylo i šťastné.

Hádkami se vzdálíme

Tak tohle už vůbec není pravda. I v manželství jste stále dvě různé osobnosti a jedině diskusí můžete některé neshody vyřešit. Někdy se rozhádáte kvůli drobnostem, ale jedině tím, že o nich budete mluvit dokážete vyčistit vzduch. Občasné hádky jsou pro vztah zdravé.

Láska hory přenáší

Ano, je zjevné, že láska je silné pouto, nicméně je stále potřeba pracovat na vašem závazku a důvěře. Nejšťastnější páry jsou lidé, kteří se v manželství staly časem nejlepšími přáteli a našli společné zájmy a hodnoty.

Tohle jen několik málo mýtů, které o manželství panují. Berte svůj svazek spíš jako pokračování krásného vztahu, ve kterém se ale stále musíte snažit, udržet si důvěru a lásku toho druhého.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Krutá pravda o manželství: Je to spíš dřina než pohádka