Menu
WomanOnly
Krása

Matující papírky zbaví pleť nechtěného lesku i mastnoty

Redakce

Redakce

4. 4. 2014

Máte mastnou pleť a hledáte zázrak, který vám pomůže přežít den bez toho, abyste musely vytáhnout pudr ze své kabelky?

Všichni se potýkáme čas od času s mastnou pletí, některé z nás více než ty ostatní, ale každý určitě někdy zápasil s nežádoucím leskem v určitých partiích obličeje.

Ty z nás, které trpí tím, že se jejich pleť mastí více, budou mít možná později velkou výhodu. Mastnější pleť je totiž méně náchylná k předčasnému tvoření vrásek díky tomu, že maz udržuje pokožku stále hydratovanou.

Na druhou stranu maz je živnou půdou pro bakterie způsobující akné. Na mastné pokožce se snáze usazují prach a různé nečistoty, které zanášejí póry a přispívají tak ke tvorbě pupínků. Proto se snažíme mazu co nejrychleji zbavit.

Pudr není dobrá volba

Nánosy pudru váš problém ale nevyřeší, ba naopak ještě více ucpávají póry a zabraňují pokožce dýchat. Lesklé partie sice zmizí, ale jen dočasně, protože pokožka zpustí obranný režim v podobně ještě většího maštění, aby nánosy produktu odplavila a obnovila tím prodyšnost. Jak ale tedy přebytečný maz z pokožky odstranit?

Matující papírek, co to je?

Vaší záchranou v tomto případě jsou matující papírky. Jedná se o štítky z velmi jemného papíru, jejichž povrch je pokryt transparentním pudrem. Štítek do sebe vsákne většinu mastnoty z pokožky a tím obnoví její prodyšnost, která byla omezena vrstvou mazu. Transparentní pudr poté zmatní lesklá místa, ale pleť nezanáší jako ostatní pudry, protože je velmi jemný a působí vzdušně.

Matující papírky jsou na trhu už dlouhou dobu, ale zatím jsou velmi nedoceněné. Přitom jsou velice cenově dostupné a najdete je v téměř každé drogerii. Vyrábí je značky jako Essence, Nivea, Clear & Clear, Cartice nebo si můžete dopřát high-end značky Bobbi Brown, M.A.C.,Artdeco aj. Najdete je pod názvem Oil Blotting Sheets, Oil Control Paper, Mattifying Oil Control Sheets apod.

V období plesů se vám jistě budou hodit. Místo pudřenky, která vám zabere celé psaníčko, s sebou vezměte balíček matujících papírků, nejen že jsou mnohem skladnější, ale pro pleť mnohem vhodnější než nánosy pudru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Matující papírky zbaví pleť nechtěného lesku i mastnoty