Menu
WomanOnly
Horoskopy

Měsíční horoskop na leden 2018 pro všechna znamení

Leden bývá významným vstupem do nově příchozího roku. Lidé si dávají předsevzetí, přijímají nové výzvy a usilují o to, aby se jim v novém roce dařilo lépe. Jaký bude váš leden z hlediska planetárních vlivů? Co můžete očekávat, co lze využít ke svému růstu a poznání či k uskutečnění změn? Čeho se bude třeba vyvarovat?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Začátek roku nebude jednoduchý. Rychle se pohybující planety procházející v tomto období znamením kozoroha vytvářejí se znamením berana nepříznivou vazbu, která může přinést hodně stresu a napětí. V kozorohu se kromě Pluta bude také dlouhodobě nacházet planeta Saturn, která v této nepříznivé aspektaci nemusí být vůči beranům zrovna přívětivá. Hrozí melancholie, osobní či vztahové krize, omezení, zdravotní problémy. Týkat se to bude zejména zrozenců první dekády. Zatímco leden bude plný stresu a potíží, na jeho úplném konci se začne blýskat na lepší časy.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Začátkem roku mohou býci zaznamenat dočasné ztráty energie a pocity napětí díky procházejí planetě Mars znamením štíra, kde se setkává s dlouhodobě pobývajícím Jupiterem. Velmi nabíjející však budou příznivé vazby se všemi planetami, které se v lednu vyskytují ve znamení kozoroha. Toto posílení zemského živlu může přinést lepší ukotvení ve hmotě a realitě, více pracovních úspěchů i lepší stabilitu ve vztazích. Lehká nespokojenost se může dostavit na konci ledna.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci se mohou s vervou vrhnout do realizace novoročních předsevzetí, důležité však bude vytrvat a nepřeskočit během rychlé jízdy do vagónu zcela jiného vlaku, jako mají obvykle ve zvyku. Leden bude poklidný a vcelku přívětivý, koncem měsíce se může objevit lehké napětí, nespokojenost, nerozhodnost nebo lenost, a to zejména u zrozenců první dekády.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Počátek roku bude pro raky náročný. Nakupení planet v kozorohu vytvoří opozici ke znamení raka, což se může projevit napětím, podrážděností, osobními problémy či přecitlivělostí. Dlouhodobě se v protilehlém znamení kozoroha nachází planeta Pluto i Saturn, které mohou citlivého raka poněkud drtit. Razantním podnětem, který může přinést i mnohé pozitivní změny, bude konjunkce planety Mars s Jupiterem ve štíru v období kolem 6. ledna. Tuto konstelaci můžete využít k realizaci nějaké akce či k rozhoupání se ke změně.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi to teď dlouhodobě neměli jednoduché. Pokud se někdo přece jen upínal k myšlence, že leden bude konečně veselejší, bohužel tomu tak nebude. Čekají vás náročné dny, zejména kolem 6. ledna. Zbytečně se nevztekejte, nemá to smysl. Opatrujte si srdce a snažte se kontrolovat své emoce. Pomůže hodně odpočinku, meditace, lehká rostlinná strava a teplo u krbu v útulném domově. Leden bude kritický, ale už koncem měsíce nastane úleva.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Nakupení planet do znamení kozoroha během ledna přinese pannám dobrý a pozitivní start. Využijte toto šťastné a příznivé období ke studiu, k péči o své zdraví, věnujte energii práci či svému poslání. Vše, co vykonáte, by se mělo dařit a pamatujte si, že platí rčení –  jak zasejete, tak sklidíte.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Pro váhy lednové časy bohužel nebudou moc příjemné. Nakupení planet do znamení kozoroha může přinést napětí a pravou zimní melancholii. Využijte čas k odpočinku a k ponoření se do vlastního nitra. Ale neusněte na vavřínech a pečlivě plánujte své další kroky. Už koncem ledna nastane úleva. Pokud vás dlouhodobě trápí nepřízeň osudu nebo trpíte depresemi, zkuste se věnovat nějaké tvůrčí činnosti nebo pečujte o domácího mazlíčka. I tyhle zdánlivé maličkosti dokáží rozzářit den.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Leden bude pro štíry významný. Přes znamení štíra poputuje planeta Mars, která může ve spojení se stávajícím Jupiterem přinést mnohé silné zážitky nebo i napáchat hodně škody. Vše záleží na postavení ostatních planet a jejich vzájemných vazbách. Rozhodně se můžete připravit na nevšední zážitky. 6. ledna se raději vyvarujte alkoholu a návykovým látkám, ponořte se hlouběji do sebe a zkuste si zameditovat nad svým dosavadním životem nebo vytvořit něco krásného prostřednictvím umění.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Hned zkraje roku budou střelci sršet dobrou náladou, humorem a novými nápady. Zejména se to může týkat těch, kteří jsou narozeni ve třetí dekádě. Lednové období bude příznivé, jen kolem 20. ledna si dávejte pozor, abyste se nezasnili příliš a nepodlehli nějaké iluzi. Rovněž požívání alkoholu tento den není příliš vhodné. Koncem ledna vstupuje do znamení střelce Mars, který trochu rozvíří energie.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Pro kozorohy bude leden významným a aktivním měsícem. Nejen proto, že oslaví své narozeniny a budou zase o rok starší a moudřejší, ale také proto, že jejich znamením bude procházet řada planet. Dlouhodobě se v kozorohu nachází planeta Pluto, dále se zde bude pomalu pohybovat planeta Saturn, která je vládnoucí planetou tohoto znamení, a její vliv tedy bude silný. Velkou podporou pro všechny kozorohy, a to takřka po celý rok, bude planeta Jupiter nacházející se ve štíru. Může jim dopomoci k mnoha podnikatelským nebo profesním úspěchům.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Leden bude pro vodnáře krizový, může se objevit napětí a podrážděnost, události se nebudou posouvat směrem, kterým byste si je posunout přáli. Energie k realizaci svých cílů ale budete mít dost, a rozhodně ani neztratíte své ideály a odhodlání. Koncem ledna se situace zlepší.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ve znamení ryb se dlouhodobě pohybuje planeta Neptun, která hned kraje ledna naváže příjemný vztah s Jupiterem a Martem ve štíru. Ryby tedy mohou očekávat nemnohé duchovní výzvy s hlubokým přesahem. Zároveň budou velmi příznivě působit planety procházející znamením kozoroha, váš leden tedy bude rozhodně šťastný a úspěšný.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Měsíční horoskop na leden 2018 pro všechna znamení