Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Micelární voda: nezbytný pomocník v péči o pleť

Již několik let patří micelární voda ke špičkovým produktům v péči o pleť. Ale málokdo ví, jak správně se tento přípravek používá a k čemu všemu slouží. V dnešním článku si řekneme, jaké výhody pleti přináší používání micelární vody.

Co micelární voda vlastně je?

Micelární voda https://makeup.cz/categorys/223763/ je inovativní kosmetický přípravek, jehož hlavním úkolem je očistit a osvěžit pleť. V její složení jsou speciální částečky (micely), které působí na nečistoty jako magnet. Přitahují kožní maz, prach, zbytky make-upu a nečistoty, které poté z pleti snadno odstraníte. Micelární voda v sobě spojuje čistící a tonizační prostředek, proto ji můžete používat večer na odlíčení make-upu a ráno na tonizaci a osvěžení pleti.

Co všechno najdeme ve složení micelární vody?

Jak již bylo řečeno, hlavními komponenty jsou micely, Ale micelární voda často obsahuje i další ingredience. V jejím složení najdeme panthenol, výtažky z bylin, vitamíny a minerály, éterické oleje i květinovou vodu.

Co by micelární voda obsahovat neměla?

Samozřejmě agresivní látky, například alkohol. Ten pleť zbytečně přesušuje a může vyvolat podráždění. Micelární voda na pokožku působí jemně, proto se hodí pro jakýkoliv typ pleti, včetně té citlivé.

Proč používat micelární vodu?

  • Na nejčastější otázku máme jednoduchou odpověď: micelární vodu použijeme v případě, když chceme rychle a jednoduše odstranit make-up z pleti (například večer před tím, než půjdeme do postele). Tato každodenní večerní rutina je někdy nepříjemně dlouhá, ale s micelární vodou na poličce v koupelně už není třeba hledat výmluvy, proč čištění odkládat na později.
  • Pokud máte citlivou pleť náchylnou k zčervenání či podráždění, micelární vodu opravdu oceníte. Micely, na rozdíl od obyčejného mýdla, čistí pleť mnohem jemněji a k pleti jsou šetrnější. Micelární voda je proto vhodná i pro pokožku kolem očí, která si vyžaduje zvláštní pozornost. V jejím složení často najdeme panthenol, který pokožku zklidní.
  • Používejte micelární vodu v případě, že se chcete svoji pleť ušetřit působení agresivních látek. Formule micelární vody neobsahuje parabeny, silikony a vůně.
  • Pokud nemůžete najít perfektní čisticí přípravek, micelární voda bude tou nejlepší volbou. Je vhodná pro víčka, rty, obličej i krk. Kosmetický trh dnes disponuje širokou nabídkou micelární vody: na celý obličej,  na pokožku kolem očí a rty. Vybrat si můžete také podle typu vaší pleti.
Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Micelární voda: nezbytný pomocník v péči o pleť