Menu
WomanOnly
Móda a styl

Módní trendy podzim/zima 2013: Připravte se na flitry i růžové kabáty

Vítejte v nové módní sezóně! Než se vydáte na nákupní voayage do nejbližšího obchodu, podívejte se na hlavní módní trendy, které tento podzim a zimu hýbou kolekcemi všech módních značek.

Tvíd

Všechny milovnice této vlněné látky s drsným povrchem, pozor! Tvíd neboli superstar mezi materiály nadcházející módní kolekce zazářil na molu italské značky Dolce & Gabbana a oblíbil si ji i Karl Lagerfeld v kolekci značky Chanel.

Při oblékání tvídu se inspirujte jeho zpracováním především u těchto světoznámých značek a na podzimních nákupech tvíd do šatníku propašujte v podobě klasických chic kabátů, ale i rebelských šortek s koženou aplikací.

Dámský smoking

Nebyla by to správná podzimní kolekce, kdyby aspoň jeden trend nebyl inspirován pánským stylem. A právě letošní podzim se připravte na znovuzrození takzvaného pánského smokingu, který byl viděn na přehlídkových molech takových návrhářských gigantů, jako je například Stella McCartney, Ralph Lauren, Alexander Wang nebo Victoria Beckham.

Maxi kabáty

Stejně jako loňská podzimní sezóna, tak i letošní bude protkaná maxi kabáty. Pokud jste si nějaký nepořídila už minulý podzim, letos je na to nejvyšší čas. Nemusíte se držet klasických kabátových konvencí a nebojte se zaexperimentovat. Americký designér Michael Kors například své modelky oblékl do maxi kabátů s maskáčovými vzory.

Jak se krotí krokodýli

Pamatujete velkým boom hadích motivů v roce 2011? Tak se pro letošní sezónu připravte na záplavu krokodýlích. Kajmana můžete obléct jak v jeho přírodní barvě, tedy hnědé či hnědozelené po vzoru značek Hermès a Prada, tak v krémově pastelovém provedení stejně jako v kolekci italského módního domu Louis Vuitton.

Nebojte se zazářit

Pokud si myslíte, že je podzimní kolekce jen tmavá nuda, o opaku vás přesvědčí americká návrhářka L’Wren Scott, pro které byl při tvorbě této kolekce inspirací obraz Portrét Adele Bloch-Bauer, známý také jako Zlatá Adéla, od Gustava Klimta.

Třpytivé prvky se objevily také v kolekcích jiných návrhářů. Značka Balmain například vsadila na tyrkysové sako s třpytivou aplikací a indický návrhář Naeen Khan použil stříbrné flitry do večerních šatů.

Náboženské motivy

Podzimní kolekce italské značky Dolce & Gabbana nadiktovala jeden z nejokatějších a možná i nejkontroverznějších trendů sezóny – kříže na krku a portréty svatých na šatech. Říkáte si, že si tuto parádu nikdo nemůže dobrovolně obléct? Naopak! V Hollywoodu ji již takovéto šaty oblékla nejedna celebrita, naposledy třeba Katy Perry.

Námořnická modrá

Takzvaná navy nebo marine modrá, která je od roku 1748 symbolem britského námořnictva, je spolu s šedou a tmavě rudou rozhodně nejvýraznější barvou nadcházející sezóny. K vidění byla na módním molu světoznámých značek Jil Sander, Céline nebo Chloé.

Co si tedy na podzim v této barvě do šatníku pořídit? Cokoliv! Do námořnické se můžete obléct celá. IN jsou totiž především monochromatické neboli jednobarevné outfity.

Jen růžová to může být

Na podzim se v obchodech připravte na záplavu žvýkačkově růžových kabátů. Ty byly jedním z dominantních trendů na molech značek, jako je Christian Dior nebo Miu Miu, kde se často objevovaly v podobě již zmíněných maxi kabátů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Módní trendy podzim/zima 2013: Připravte se na flitry i růžové kabáty