×
WomanOnly

Must have pro nadcházející zimu? Dámská prošívaná bunda!

Dámská prošívaná bunda

Už jste nachystaná na letošní zimu? Svatý Martin sice nepřijel na bílém koni a nepřivezl nám zatím ještě pořádnou zimu, ale co není dnes, může být už zítra. A proto je potřeba být připravena. Pokud stále nevíte, pro jakou zimní bundu se rozhodnout, podívejte se s námi na to, proč tou nejlepší volbou může být právě prošívaná bunda.

Pro zimomřivce a milovníky tepla

Patříte mezi lidi, kteří s koncem léta zalezou a pokud mají jít ven, nabalí na sebe co nejvíce vrstev oblečení, zabalí se od hlavy až k patě a ještě stále je jim zima? Pak právě vy byste měla zbystřit. Prošívané zimní bundy jsou totiž tou nejlepší variantou.

Vybírejte si ty péřové. Ty vás totiž nejlépe udrží v teple. Jejich prostřední vrstvu tvoří peří nebo prachové peří, které je vhodnější variantou, pokud trpíte alergií. A jak známo, peří hřeje prostě nejlépe. Díky prošívání pak peří drží na svém místě a necestuje v bundě. Určitě si pamatujete na péřovou peřinu své babičky či prababičky, která prošívaná nebyla. Veškerý „vnitřek“ se nahrnul na jednu stranu a vy jste byla přikryta jen povlečením a prázdnou peřinou. Později se peřiny začaly prošívat, aby se to nestávalo. A stejné je to s péřovou bundou.

Další hřejivou částí bundy by měla být její vnitřní vrstva. Pokud bude například z nějakého šusťáku či jiného chladivého materiálu, rozhodně vás nezahřeje. A pokud takovou bundu navíc necháte v chladné chodbě a pak si ji oblečete, bude vám spíš ještě větší zima. Proto je nutné, aby vnitřní vrstva byla například z flecu nebo vlny či jiného podobně hřejivého materiálu.

Takovouto bundu si můžete obléci i rovnou například na tričko s krátkým rukávem a určitě vás zahřeje. Ochladí-li se venku více, stačí si obléci ještě svetr a máte vystaráno. Pod prošívanou péřovku s hřejivou vnitřní vrstvou není třeba oblékat hory vrstev.

Pro krásnou ženskou postavu

Prošívané bundy navíc také lichotí ženské postavě. Je však třeba zvolit nejen vhodný střih, ale i správnou velikost. S jejím určením by vám správný e-shop měl umět pomoci. Dobrý výběr prošívaných bund tak najdete třeba na https://www.bolf.cz/cze_m_Damska-moda_Damske-bundy_Prosivane-bundy-37057.html.

Pokud jste štíhlá a vysoká, můžete si zvolit střih i barvu čistě podle toho, co se vám osobně líbí. My ostatní, kteří takové štěstí na dokonalou postavu nemáme, už musíme při výběru trochu víc přemýšlet.

Hezkou postavu vám opticky udělá bunda zúžená v pase, případně s páskem. Také bunda o délce na zadek trochu opticky skryje nedostatky v oblasti břicha. Oproti delší bundě s páskem má ale tu nevýhodu, že vám před zimou nekryje citlivé ženské partie, jimiž rozhodně zadeček je. Také se snadno může stát, že se vám bunda vyhrne a vám potáhne na záda.

Pro milovníky módy a barev

Pokud jste si myslela, že prošívané bundy už nejsou in, pak jste se rozhodně spletla. Naopak se dostávají do popředí stále více. Vybírat můžete i mezi lesklým a matným efektem.

V každém z těchto dvou efektů pak můžete volit nejrůznější barvy. Od klasické černé, přes bílou, šedou, zlatou, hnědou až po červenou, růžovou, modrou, petrolejovou či dokonce neonově žlutou a zelenou. Fantazii se meze nekladou.

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*