Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co s dětmi do kina v březnu: Asterix a Obelix zvou do Říma

Veronika Jílková

Veronika Jílková

26. 2. 2015

Jako každý měsíc, tak i březen přináší premiéru filmu, který byste si se svými ratolestmi neměli nchat ujít, pokud jim chcete dopřát pořádnou filmovou zábavu. Hlavní postavy příběhu jsou světově známé a jejich příběhy nenapodobitelné. Do kin přichází animák Asterix a Obelix: Sídliště bohů.

Příběh Asterixe a Obelixe nás zavede do 50. roku před Kristem, do Galie, kde vládne Julius Caesar, jemuž se žádný vojevůdce nemůže rovnat. Ovšem ne všichni obyvatelé tohoto velitele uznávají, a tak Julius přichází s plánem, který se má těchto drzounů zbavit. Jeho cílem je vykácet lesy a vybudovat mramoráky, které budou v závěru nést název Sídliště bohů.

Ale ne všichni jsou z jeho nápadu unešení. Především obyvatelé vesnice, kde má tato výstavba proběhnout. V čele odpůrců stojí Asterix a Obelix, kteří nedopustí, aby jim někdo na jejich milovanou vesničku uprostřed lesů zaútočil. Začnou proti Caesarovi spřádat plány, aby ochránili svůj domov a nenechali ho proměnit v turistickou atrakci. Zkrátka, výstavba dnešních paneláků odstartuje velkolepé dobrodružství s nemalou dávkou humoru.

Dobrodružství Asterixe a Obelixe je známé po celém světě. První komix vyšel v roce 1961 a ihned získal slávu. Díky jejich oblíbenosti se tito nerozluční přátelé představili v celkem 56 příbězích, které mají čtenáři dostupné ve 110 jazycích. Dnešním dnem byla tato dvojice ztvárněna již v osmi animovaných filmech a ve čtyřech hraných snímcích. Snímek Sídliště bohů vznikl podle 17. dílu komixu z roku 1971.

Na tuto famózní podívanou, kterou budou vybraná kina promítat také ve 3D, můžeme do kin vyrazit již 5. března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co s dětmi do kina v březnu: Asterix a Obelix zvou do Říma