Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co s dětmi do kina v červnu: přilétá pokračování Jak vycvičit draka

Po pěti letech do kin znovu zamíří všemi generacemi oblíbený film Jak vycvičit draka. Druhý díl nás zavede zpět do vesnice vikingů na drsném Severu, kde se v minulém díle stal malý kluk Škyťák hrdinou. Dnes už je z něj urostlý muž.

FOTO: Jak vycvičit draka 2

Pokračování dobrodružství Jak vycvičit draka. Zdroj: CinemArt

Hlavní hrdina Škyťák a jeho ochočený dráček Bezzubka jsou zpět! Všichni vikingové žijící ve vesnici, kteří ještě donedávna bojovali proti drakům, neboť pro všechny obyvatele představovali hrozbu, se s dráčky sžili. To vše právě díky Škyťákovi, který vesnici v předchozím díle naučil, že cílem draků vůbec nebylo útočit na lidi. Díky tomuto vzájemnému soužití se ve vesnici vymyslel i sport zvaný dračí závody.

Škyťák a jeho drak se ovšem věnují naprosto odlišným věcem. A to je zkoumání oblohy a nezmapovaných oblastí přírody a všemožných krajů. Jedno takové pátrání za dobrodružstvím se změní v noční můru, když objeví záhadnou ledovou jeskyni, kde se ukrývá stovka divokých draků, v čele s tajemným Dračím jezdcem, a také Škyťákova máma, která mu nabídne, že ho naučí všechna tajemství o dracích. Krom toho se Škyťák opět objevuje na pozici, kdy musí nastolit mír a s Bezzubkou dokázat, že přátelství je možné ve všech podobách.

V traileru si můžeme povšimnout dokonalé animace od studia DreamWorks, která perfektně nechala zestárnout hlavního hrdinu i všechny jeho přátelé a udělat všechny pohyby zase o něco skutečnější. Chybět nebude ani zábava, nádherné krajiny a nabitá hudba. V českém znění uslyšíme Matouše Rumla, Jiří Schwarwe, Libora Terše nebo Terezii Taberyovou.

Sice o pár dní později, ale i tak svým dětem můžete dopřát nezapomenutelný zážitek ke Dni dětí. A pokud toho nebudete mít dost, můžete se těšit na rok 2016, kdy by mělo vzniknout i třetí pokračování tohoto úžasného dobrodružství.

Jak vycvičit draka 2 (How To Train Your Dragon 2), Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy, USA, 2014, 105 minut. Režie: Dean DeBlois. Hrají: Gerard Butler, Jay Baruchel, Kristen Wiig, Jonah Hill, Kit Harington, Cate Blanchett.

Premiéra v ČR: 19. června

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co s dětmi do kina v červnu: přilétá pokračování Jak vycvičit draka