Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co s dětmi do kina v listopadu: Zimní animák Ledové království

Veronika Jílková

Veronika Jílková

7. 11. 2013

Ať chcete, nebo ne, pomalu a jistě se blíží zima. A s ní i úklid, pečení, zdobení stromečku a podobně znavující činnosti. Pár týdnů ale ještě zbývá, a tak se pojďte uvolnit do kina, kde vás na zimní čas předem naladí Ledové království.

Nový animovaný film Ledové království vznikl na motivy příběhu Sněhové královny od Hanse Christiana Andersena z roku 1845. Příběh o boji mezi dobrem a zlem byl zpracován do mnoha podob a letos v listopadu můžeme být svědky animovaného dobrodružství, kterým bude diváky provázet princezna Anna a prodavač ledu Kristoff.

Právě Kristoff spolu se svým věrným sobem Svenem se vydávají na záchrannou misi, aby vysvobodili Annu od zlé kletby. Tu na ni uvrhla starší sestra Elsa, jejíž moc jí začíná dost přerůstat přes hlavu a celé království Arendelle pokryla věčnou zimou a ledem. Cestu za záchranou zkomplikuje mnoho překážek, ať už strašliví trollové, legrační sněhuláci nebo místní Vévoda.

Postavy nadabovali herci jako Kristen Bell, Jonathan Groff nebo Idina Menzel. Natáčení filmu probíhalo na mnoha místech, a tak se štáb hodně nacestoval. Kvůli sněhu navštívili americký Wyoming, pro odrazy světla na ledu cestovali do Québeku a přírodní scenérie od hor po jezera hledali až v Norsku.

Režiséři Jennifer Lee (Raubíř Ralf) a Chris Buck (Divoké vlny) slibují líbeznou podívanou, díky které vás zamrazí po celém těle. Čeká vás vydařený příběh plný vtipu, krásného prostředí, skvělé hudby a dojemných scén, které se zalíbí jak mladším, tak i dospělým.

Ledové království (Frozen), Animovaný / Dobrodružný / Rodinný, USA, 2013, 109 min, Režie: Chris Buck, Jennifer Lee, Hrají: Kristen Bell, Alan Tudyk, Jonathan Groff, Idina Menzel

Premiéra v ČR: 28. listopadu

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co s dětmi do kina v listopadu: Zimní animák Ledové království