Menu
WomanOnly
Apetit

Nápoj lásky aneb 7 romantických tipů, čím si připít na Valentýna

Redakce

Redakce

12. 2. 2013

Svátek zamilovaných den sv. Valentýna je za dveřmi. Naplánujte si společně s námi romantický 14. únor. Máme pro vás sedm tipů na valentýnský přípitek.

Jako na jiné oslavy a přípitky se nejvíce hodí vína, a to nejen ta šumivá, kterých se na Valentýna prodá i o 750 % více než jindy, ale zejména ta růžová. Ovšem máme i jiné tipy.

1. Jacob’s Creek: Shiraz Rosé

Rozjasněte své valentýnské smysly a udělejte si s partnerem radost delikátním australským vínem Shiraz Rosé. Valentýn se stane svátkem, který vaše chuťové buňky začnou milovat. Potěšíte je škálou tónů připomínající květ světlé růže a vyzrálé maliny. Vaše ústa ohromí svěží aroma harmonicky se rozkládající do vyzrálé jahody s čerstvými malinami. Z ostudy kabát si Jacobs Creek na slavnostním stole také rozhodně neudělá.

2. G.H. Mumm Cordon Rouge

FOTO: G.H. Mumm Cordon RougeG.H. Mumm Cordon Rouge je unikátní charakter, nenapodobitelná chuť, vůně peckovitého ovoce s praženými briošky. To je charakteristika tohoto ušlechtilého nápoje, závodů Formule 1 nebo našeho známého filmu pro pamětníky Kristian.

Právě v něm pravidelně objednával toto kvalitní francouzské šampaňské Fred krásné Zuzance v podání Adiny Mandlové. Ve filmovém Orient Baru jakoby G. H. Mumm naši slavnou herečku doslova symbolizovalo.

3. Four Roses

FOTO: Four RosesNikdo dnes už pravděpodobně nezjistí, jak název Four Roses vznikl. Podle jedné verze za své jméno vděčí čtyřem sestrám, dcerám plukovníka Rose. Ten měl ale ve skutečnosti dcer pět, a tak koluje i druhá verze. Jonesova snoubenka se pravděpodobně jmenovala Rose a na znamení svého zasnoubení nosila čtyři růže.

Ať je to jak chce, zajímavostí je, že tento bourbon sami Američané dlouhá desetiletí neznali, protože byl určen pouze pro export. Přitom je považován za nejkomplexnější a nejjemnější z amerických bourbonů vůbec.

4. Martini Prosecco

FOTO: Martini Prosecco Vaše drahá polovička určitě nepohrdne ani sklenkou dobrého sektu proslulé italské značky Martini, jež se vyznačuje především stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Martini Prosecco je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje.

Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

5. Martini Rosé

FOTO: Martini RoséV růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží.

6. Cabernet Sauvignon rosé

FOTO: Cabernet Sauvignon roséTento růžový Cabernet Sauvignonu z kvalitního ročníku 2011 jistě vaši oblibu růžových vín ještě umocní. Ve vůni můžete objevit příjemné tóny po drobném zahradním ovoci, v chuti oceníte laskavou harmonii jemného zbytkového cukru a svěží kyseliny.

Hodí se například k těstovinám nebo sladkovodním rybám.

7. Denise Rosé

FOTO: Denise RoséDenise Rosé je růžové víno odrůdy Zweigeltrebe z moravského vinařství Grmolec. Z designu láhve je více než patrné, že je vhodné pro příležitost, jako je svátek svatého Valentýna, aniž by potřebovala jakoukoliv přízdobu či balení. Jedná se o víno s krásnou ovocnou vůní, hebkou a lahodnou chutí připomínající čerstvé jahody se smetanou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nápoj lásky aneb 7 romantických tipů, čím si připít na Valentýna