Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Návod, jak zaplést rasta copánky

Redakce

Redakce

27. 2. 2017

Už vás nebaví stávající účes a připadá vám příliš okoukaný? Chtěly byste svou hřívu něčím oživit? Zkuste rasta copánky! Ačkoli nejsou žádnou novinkou, stále patří mezi vyhledávaný typ účesu. Nevíte, jak na to a jestli jsou copánky pro vás to pravé?

Tento účes inspirovaný africkým kontinentem vám zaručí, že budete vyčnívat z davu. Je mnoho variant, jak se dají rasta copánky zaplést a jaké barevné spektrum zvolit. Pokud máte vlasy po ramena, není problém zaplést copánky dlouhé až nad zadek.

Před zapletením

Pokud se rozhodnete pro rasta copánky, nebo tzv. rasty, před napletením byste si neměly mýt vlasy cca 3 – 5 dnů (kvůli snadnějšímu zapletení) a samotná délka vašich vlasů by měla být min. 7 – 9 cm.

Rasty vznikají zaplétáním syntetických vláken (kanekalonu nebo chemlonu) a záleží jen na vás, jaký počet copánků si zvolíte. Obvykle se zaplétá okolo 150 – 350 copánků, podle hustoty vlasů.

Připravte se také na to, že vytvoření samotného účesu trvá přibližně 8 – 15 hodin, a pokud se rozhodnete udělat si je doma, je dobré vzít si na pomoc kamarádku.

Jak vykouzlit rasty

Na výrobu rastů budete potřebovat kanekalon, který je možné zakoupit např. v e-shopech, šikovné ruce a trpělivost.

Zaplést si můžete buď normální copánky nebo copánky Open rasta. Pro normální copánky se používá např. kanekalon Jumbo Braid, copánky z tohoto kanekalonu se zakončují tavením.

Open rasta mají volné prameny vlasů, protože se nedoplétají až do konce. Na jejich vytvoření se používá speciální vlnitý pony-kanekalon, který vypadá přirozeněji.

Z kanekalonu oddělíte malý pramínek, ze kterého následně oddělíte další slaboučký pramínek a jejich překřížením vytvoříte speciální smyčku pro upevnění kanekalonu k vašim vlasům. Správný postup můžete okoukat na následujícím videu.

https://www.youtube.com/watch?v=uLVJJDFDjnQ

Po upevnění kanekalonu k vlasům začnete plést běžný copánek, do kterého budete postupně přidávat vaše vlasy a poté dopletete kanekalon podle potřeby.

Rasta copánky můžete nosit v kterémkoli ročním období, dají se zaplést na poměrně krátké vlasy a nemusí se česat. Také se nejedná o žádnou radikální změnu – jdou bez problému zase rozplést.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod, jak zaplést rasta copánky