Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Návod na zimní detox. Zbavte tělo všech škodlivin

Veronika Tichá

Veronika Tichá

5. 2. 2015

Zima už je na nás dlouhá a do jara ještě daleko, proč ale čekat na první sluneční paprsky s kompletní očistou těla? Poradíme vám, jak na zimní detox, díky kterému odbouráte únavu, nastartujete organismus a jaro přivítáte zdraví a svěží.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

První den

Pravidlem každé detoxikační kúry není hladovět, ale poskytovat tělu takovou stravu, která ho vnitřně vyčistí. První den začněte s rýži v jakémkoli množství, sůl ale omezte na minimum. Rýže je ideální pro pročištění střev. Pokud nezvládnete přežít pouze na rýži, můžete si den zpestřit například bramborami nebo kyselým zelím. Pijte pouze vodu nebo čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy.

Druhý den

Druhý den přejděte na červenou řepu a jablka, které pročistí krev a ledviny a navíc vám pomůžou s odbouráváním tuků. Červená řepa navíc reguluje trávení a posiluje obranyschopnost. K ovocným a zeleninovým šťávám přidejte bylinné čaje.

Třetí den

Pijte pouze zelený čaj a jezte zeleninu v jakékoli formě. K obědu si můžete dát rybu na másle, která vaše tělo zásobí jódem.

Čtvrtý den

V tento den jezte pouze luštěniny, které vás velmi rychle zasytí a tak nehrozí pocit hladu. Pijte vlažnou vodu s čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu. Jestli vás i tak přepadne hlad, snězte kousek vařeného celeru. Ten kromě toho, že obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů, také dokáže zbavit stresu.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Pátý až sedmý den

Další den klidně protáhněte na více dní. Pomalu se začněte vracet ke svému původnímu režimu, příjem soli a cukru ale omezte na minimum. Zvyšte denní dávku jogurtových nápojů s probatickými kulturami, které jsou nezbytně nutné pro správný chod střev. Z ovoce jezte především citrusy.

Následujících pár dní si dopřávejte alespoň 200 gramů špenátu denně, který už po třech dnech viditelně zlepšuje funkci svalů a obsahuje také vysoké množství železa, které je důležité pro tvorbu červených krvinek.

Při detoxu je důležitý dostatek spánku a doporučuje se také cvičit například jóga nebo různá dechová a protahovací cvičení. Ideální je návštěva sauny, která vám v těle rozproudí krev a přispěje k vyloučení škodlivin. Za stejným účelem se doporučuje také lymfatická masáž. K tomu přidejte ještě procházky na čerstvém vzduchu a za týden se budete cítit jako znovuzrození!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod na zimní detox. Zbavte tělo všech škodlivin