Menu
WomanOnly
Krása

Nejošklivější muž Zimbabwe získal titul už počtvrté

Každý z nás má nějaké fyzické nedostatky, se kterými se naučil žít. Těm, kteří ne, pomohla plastická chirurgie. Jeden muž ze Zimbabwe si však na svojí ošklivosti nejen zakládá, ale dokonce za ni získává i ocenění. William Masvinu z Epworthu byl korunován jako Nejošklivější muž Zimbabwe pro rok 2017. Nemůže být pyšnější, protože tento titul získal už počtvrté, a je plně přesvědčen, že jeho vítězství je nesporné.

William je na svoji výhrou velmi pyšný. Obzvlášť ho však potěšilo, že se mu podařilo titul opět získat poté, co ho o něj předloni připravil jiný soutěžící. Vyhrát soutěž v ošklivosti tak zřejmě vyžaduje stejně rozsáhlé přípravy jako uspět v soutěži krásy. Vítěz, 43letý nezaměstnaný William, se teď bude připravovat na to, aby ohromil svět v soutěži o Nejošklivějšího muže světa, která se bude konat příští rok v Jihoafrické republice.

Když v roce 2015 v soutěži zvítězil Maison Sere, byl William velice naštvaný a prohlašoval, že jeho rival mu nesahá ani po kotníky, snad s výjimkou chybějících zubů. V roce 2016 se soutěž nekonala, a tak si William musel počkat dlouhé dva roky, než titul znovu získal.

Plány dobýt svět

„Stálo mě to hodně úsilí, ale tentokrát jsem přišel dobře připraven a jsem šťastný, že se mi podařilo získat trofej zpět,“ řekl William. „Nikdo mi nemůže upřít, že jsem nejošklivější muž v Zimbabwe. Teď chci se svojí ošklivostí dobýt svět. Jsem si jistý, že v soutěži o Nejošklivějšího muže světa zvítězím a přinesu cenu do Zimbabwe.“

Obecenstvo ale Williamem až tak nadšené nebylo. Podle lokálních médií se diváci chtěli shromáždit a protestovat proti jeho monopolu na titul. Publikum se vyjádřilo, že by se už dalších soutěží účastnit neměl, aby měl i někdo jiný šanci titul získat.

Odměna pro vítěze

Co letošní úspěch Williamovi, kromě práva chlubit se titulem, přinesl? Odměnu ve výši 500 USD a krávu. Fanuel Musekiwa, který obsadil druhé místo, dostal 200 USD. Vítěz z roku 2015, Maison Sere, dostal pouhých 100 USD.

Účastníci soutěže tvrdí, že být ošklivý je přirozená věc, ale výhra v soutěži vyžaduje složitější přípravu, než se jen projít po mole. Fanuela tak čeká ještě spousta práce, aby Williama příští rok porazil. Ale slibuje: „Budu na svém vzhledu a sebeprezentaci tvrdě dřít, abych příští rok v soutěži zvítězil.“

Jak víme, krása i ošklivost jsou subjektivní a záleží na posuzovateli. Každému se zkrátka líbí něco jiného. Je ale pozitivní vědět, že fyzické nedostatky mohou někdy naopak sebedůvěru posílit. Zkrátka, vítězství je vítězství.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejošklivější muž Zimbabwe získal titul už počtvrté