×
WomanOnly

Není to jen výmysl, víme, proč nepít kafe při dietě!

Jak vybrat kávovar
Zdroj: Shutterstock.com

Všichni dietologové se nemilosrdně shodnou, že káva není pro dietu vůbec vhodná. A tak všichni dietáři poctivě nahrazují svoje oblíbené kafíčko čaji nebo tiše trpí. Víte ale vůbec proč, se kafe při dietě nemá pít?

Káva sama o sobě neškodí

Pokud jste zvyklá pít kávu černou, bez cukru a bez mléka, je vše v pořádku a nemusíte se své oblíbené drogy při dietě vzdávat. Problém kávy spočívá spíš v tom, že si ji většina lidí sladí a přidává mléko či dokonce smetanu, která už dietu značně narušuje.

Vrcholem, ale pravidlem pak je, že si ranní kávu nebo odpolední kávový dýchánek umí málokdo představit bez nějaké té sladké tečky. Ta ale dietu zabíjí úplně.

Pokud si tedy zvládnete dopřád kávu čistou a bez zákusku na talířku, nemáte problém. Svou roli ale hraje psychika, když jste zvyklí si ke kávě něco dobrého dát a náhle omezíte jen přísun sladkostí, přičemž káva zůstane, bude to pro vás o mnoho těžší. Protože mozek a tělo se bude těšit na cukr a on nepřijde. Mnohdy je proto jednodušší si tohle trápení nezpůsobovat vůbec a kávu prostě vynechat.

Voda, bez které to nejde

Káva je známá pro své močopudné účinky, dokáže velice snadno dehydratovat tělo. Přitom právě dostatek tekutin, které pomáhají odvádět z těla i spálené tuky, je pro dietu zásadní. Když už si tedy musíte kávu při dietě dopřád, nezapomeňte k ní vypít i velkou sklenici vody. Jen tak si nemusíte vlastně nic vyčítat.

Má to i světlé stránky

Kofein obsažený také v kávě má ale i dobré vlastnosti. Dokáže vzpružit, což je při dietním jídelníčku a náročném dni v práci někdy potřeba.

Kofein ale také urychluje spalování tělesných tuků a stimuluje nervovou soustavu a kardiovaskulární systém, čímž zvyšuje bazální metabolismus a kila jdou dolů rychleji.

Přesto je z výše uvedených důvodů lepší si dopřávat kofein v čajích než pravidelně v kávě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*