×
WomanOnly

Nesnáším partnerovy děti, co s tím?

nesnáším partnerovy děti

Našla jste si muže, který má děti z předešlého vztahu a vy máte pocit, že je nemůžete vystát? Nejde o nic neobvyklého, ačkoli je dobré si rozmyslet, zda máte o takový vztah opravdu zájem. Soužití s mužem, který už má svoje děti, může být komplikované. Poradíme vám, co dělat, pokud s jeho dětmi nevycházíte příliš dobře.

Váš partner je skvělý člověk, se kterým máte krásný vztah. Má to ale malou chybičku – váš vyvolený má děti z předchozího vztahu, se kterými nevycházíte dvakrát dobře. Ne, to je slabé slovo. Nesnášíte jeho děti!

Proč vám jeho děti vadí?

Nejprve je důležité ujasnit si důvod, proč nemůžete partnerovy děti vystát. Ačkoli to může vypadat všelijak, častým důvodem je žárlivost. Můžete žárlit na čas, který váš partner svému dítěti věnuje, nebo třeba na to, že své dítě upřednostňuje před tím vaším.

Jednoduše vám také může být proti srsti to, že dítě není vaše vlastní a musíte se smířit s faktem, že potomek vašeho partnera vždy bude součástí jeho života.

Nesnášíte jeho děti proto, že vás neposlouchají nebo dělají naschvály? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli vaše nároky na ně nejsou moc přehnané a při konfliktu s nimi se snažte na ně nekřičet.

Zapracujte nejen na vztahu s partnerem

S partnerem si v klidu promluvte. Prohlubte svůj vztah a mluvte spolu otevřeně. Svěřte se mu s tím, co vás trápí a zkuste spolu vymyslet způsob, jak vztahy mezi vámi a jeho dětmi zlepšit.

Pokud jsou partnerovy děti mladší, není zase tak složité vytvořit si s nimi hezký vztah. Neříkáme, že byste si je měly kupovat dárky a rozmazlovat je, ale určitě není na škodu vyrazit s dítětem do zoo, loutkového divadla nebo třeba jen na zajímavou procházku. Měly byste se snažit trávit s ním nějaký čas o samotě (bez partnera) a získat si jeho náklonnost.

Dítě se snažte také hodně chválit (samozřejmě musíte najít nějaký důvod) a buďte na něj co nejvíce milé.

Děti v pubertě

V případě, že má váš partner odrostlejší děti, obrňte se a připravte si pevné nervy. Situace se zde komplikuje nástupem puberty, ale nevěšte hlavu! Ze začátku se připravte na to, že se jeho ratolesti nezavděčíte, bude vás ignorovat a bude se chtít hádat.

Při vyhrocených situacích nezvyšujte hlas, snažte se být nad věcí a dejte dítěti čas, aby zpracovalo nově vzniklou situaci.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*