Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Nové rodinné filmy v roce 2014. Do kin vstoupí Růženka i Spider-Man

Veronika Jílková

Veronika Jílková

16. 1. 2014

Chtěli byste strávit rodinné odpoledne v kině? Žádný problém, rok 2014 přináší hned několik filmových příležitostí. Ať už je to pokračování The Amazing Spider-Man nebo třetí ožívání muzejních exponátů. Na své si přijde každý.

Bella a Sebastián

Dobrodružný příběh o chlapci a jeho věrné fence Belle se v následujícím roce ukáže v novém kabátě.

Příběh vypráví o sirotku Sebastiánovi, který žije na Sibiři pouze se svým dědečkem. Jeho nejvěrnějším přítelem se stává pyrenejská fenka Bella, která se svým chlapeckým kamarádem zažívá neuvěřitelná dobrodružství, nekonečné toulky a bezstarostné hry. Z této dvojice se postupem času stane nerozlučný pár, a právě to může být na konci jejich příběhu tím největším úskalím.

FOTO: Bella a Sebastián

Zdroj: Bontonfilm

Film nás zavede do okouzlujícího horského prostředí, ideálního právě pro únorový čas, kdy bude mít premiéru. Snímek slibuje rodinnou podívanou, u níž nezůstane jediné oko suché. V příběhu si každý najde to své. Děti na plátně uvidí herce svého věku přátelící se se zvířetem, dospělí už vidí hlubší lásku mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem – psem.

Maleficent

Pohádka bratří Grimmů o Šípkové Růžence byla předlohou k mnoha verzím nejrůznějších žánrů. V novém roce přichází do kin nejnovější z nich.

Fantasy film vypráví o kruté a pomstychtivé královně Maleficent, která je úhlavním nepřítelem nebohé a křehké Šípkové Růženky. Příběh nás zavede do doby před tím, než královna na princeznu Auroru seslala spící kletbu, a ukáže, jaké události tomuto činu předcházely a co měla Maleficent k tomuto kroku vlastně za důvody. Máme tak šanci poznat tento slavný příběh i z opačné strany než z té šťastně až na věky.

FOTO: Maleficent

Zdroj: Falcon

Dobrodružný snímek je určen pro celou rodinu, ale hlavně pro její starší část. Tato nová verze pohádky bude v trochu ostřejším a temnějším podání. Pánům se určitě zalíbí sexy Angelina Jolie v hlavní roli, která do filmu přináší naprostou sebedůvěru a drzost. V roli Šípkové Růženky se objeví méně slavná sestra z herecké dvojice Fanning – mladší Elle.

Noc v muzeu 3

Po pěti letech nás čeká pokračování o oživlých exponátech a zavede nás opět do newyorského přírodovědného muzea, kde je možné úplně všechno.

V roce 2014 se příběh vrací k životu Larryho, muzejního hlídače, jehož pracovní začátky byly krušné, neboť se veškeré obyvatelstvo muzea v noci probouzí k životu a dokáže nadělat pěknou neplechu. Když ale Larry zjistí, jak úžasná tato stvoření jsou, je práce to jediné, co má v jeho životě vedle syna Nicka smysl. Ve třetím díle budeme svědky nových dobrodružství a příběhů, které si pro nás tvůrci připravili.

FOTO: Noc v muzeu 3

Zdroj: CinemArt

Noc v muzeu je film určený pro celou rodinu a každého na něm zaujme něco jiného, ať už se jedná o efekty, herecké obsazení nebo kvalitní soundtrack. Vedle Bena Stillera se ve filmu objeví Robin Williams nebo Ricky Gervais. Režie se do třetice všeho dobrého ujal tvůrce Shawn Levy. Dobrodružný snímek dorazí do kin těsně po Vánocích.

Sousedi

V novém roce se můžeme těšit i na zábavnou podívanou, a to už v květnu, kdy bude mít premiéru komedie Sousedi.

Příběh nás zavede do klidné americké čtvrti, kde žije rodina v čele s Macem. Ten si začíná všímat vlivů na svou osobu – vysokoškoláci si z něj střílí, dělají mu naschvály a je jim pro smích. Navíc se mu pod kůži dostávají hluční sousedé a nejvíc ho vytáčí nevychovaný mladík Teddy. Díky němu se mezi sousedy odehrávají komická setkávání, která nás nenechají chladnými a rozhodně se budeme mít čemu smát.

FOTO: Sousedi

Zdroj: CinemArt

Komedie má do kin nalákat celé rodiny, ovšem díky miláčkovi Zacu Efronovi je film určen spíš pro pubertálnější odnož rodiny, která z něj nebude moct spustit oči. Vedle Efrona se ve snímku objeví také Seth Rogen, Dave Franco nebo Lisa Kudrow. Režie se chopil Nicholas Stoller, tvůrce komedií Yes Man, Gulliverovy cesty nebo Finty Dicka a Jane.

The Amazing Spider-Man 2

Dva roky po prvním filmu přichází do kin pokračování s hlavním hrdinou Peterem Parkerem, který prochází velmi rušným životem.

Druhý díl vypráví o stálé lásce Petera Parkera k jeho spolužačce Gwen, který ovšem musí dodržet slib jejímu otci, že pokud ji doopravdy miluje, bude se od ní držet dále. I když je hrdina, problémy se mu lepí na paty jako pavoučí síť. Nejenže musí bojovat s všemožnými zloduchy, ale v jeho životě se objeví nové stopy po své minulosti, které musí Peter za každou cenu pochopit.

FOTO: The Amazing Spiderman 2

Zdroj: Falcon

Ač je film rodinného žánru, nejvíce si na něm smlsne mužské pohlaví jakéhokoliv věku. Neboť kluci si rádi představují, jaká dobrodružství by jako Spidermani mohli zažít, a ti starší vědí, že nikdy z dětí nevyrostou. Pro dámy nechybí romantické scény, protože bez přítomnosti ženy, v tomto případě Emmy Stone, by to nebyl pořádný film. Třetí díl nás čeká za dva roky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nové rodinné filmy v roce 2014. Do kin vstoupí Růženka i Spider-Man