Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Nové rodinné filmy v roce 2015. Kina budou plná čar, magie a Mimoňů

Rok 2015 bude v kinech nabitý nejrůznějšími žánry, navazujícími díly a také velmi očekávanými novinkami. Na své si samozřejmě přijdou i celé rodiny, pro které bude následující rok nabitý filmy dobrodružnými, muzikálovými i napínavými.

FOTO: Ja, padouch 2

Mimoňové se tentokrát předvedou v hlavní roli. Zdroj: CinemArt

Čarovný les

Nový muzikálový příběh od Walta Disneyho a režiséra muzikálu Chicago přinese do kin magii, kouzla i známé příběhy ze světa pohádek. Červená Karkulka, Vlk, Popelka, Locika, čarodějnice nebo Jack a jeho fazole jsou postavami příběhů, které znají děti i dospělí po celém světě. Letos v lednu přichází tito hrdinové v nové podobě, v muzikálové, a spojí své příběhy v jeden.

Snímek je natočen podle stejnojmenného broadwayského muzikálu. Režie se ujal znalec muzikálu Rob Marshall, který má na kontě filmy jako Chicago nebo Nine. Do hlavních rolí byli obsazeni herecké hvězdy jako Anna Kendrick (Popelka), Johnny Depp (vlk), Chris Pine (Princ), Meryl Streep (čarodějnice) nebo Emily Blunt (pekařova žena).

Premiéra: 8. ledna

FOTO: Čarovný les

Zdroj: Falcon

Popelka

Světoznámě proslulý příběh o Popelce zná snad každý. Letos získá nový rozměr, neboť přichází do kin adaptace, která zaručeně zazáří. Příběh vypráví osud mladé Elky, které zemře matka a její otec se znovu ožení.  Elka dělá vše proto, aby se v novém domě cítili všichni dobře a je k nim neuvěřitelně vstřícná. Zanedlouho ovšem Elce umírá i milovaný otec, a tak zůstává n pospas kruté rodině, která si z ní udělá služku…

Snímek zrežíroval Kenneth Branagh, režisér Thora, Hamleta nebo Frankensteina. Do role víly kmotřičky byla obsazena skvělá Helena Bonham Carter, která do každého filmu umí vnést extravagantnost a originalitu. Popelku ztvární Lily James, prince Richard Madden a Popelčinu macechu Cate Blanchett. Zajímavostí je, že do role Popelky byla zvažována také hvězdná Emma Watson.

Premiéra: 19. března

FOTO: Popelka

Zdroj: Falcon

Annie

Další příběh podle broadwayské klasiky, která slaví úspěchy po celém světě. Komedie, která chytne za srdce všechny věkové kategorie, vypráví příběh mladé dámy, která vyrůstá v dětském domově. Pro Annie nastává zlom v životě ve chvíli, kdy ji kandidát na starostu Benjamin zachrání život. Ten si mladou slečnu kvůli své kampani nakonec adoptuje, ale časem zjišťuje, že Annie není jen prostředek k zajištění skvělé kariéry, ale něčím mnohem cennějším.

Do hlavní role byla obsazena na Oscara nominovaá Quavenzhané Wallis. Zlou vedoucí dětského domova ztvární Cameron Diaz a jako nový poručník se objeví Jamie Foxx. Snímek je pojat sice moderním způsobem, ale nechybí zde známé melodie z broadwayského muzikálu a samozřejmě ani komediální momenty nebo dechberoucí scény v kruhu rodinném.

Premiéra: 26. března

FOTO: Annie

Zdroj: Falcon

Ladíme 2

Aby toho v roce 2015 nebylo málo, čeká milovníky hudby další muzikou nadupaný snímek, který navazuje na první díl. Hudební uskupení Bellas, v čele s rebelskou Becou, pokračuje ve svých soutěžních úspěších v rámci univerzity a jsou silnější a vyzpívanější než kdy dříve. Čekají je další překážky a souboje, které musí přezpívat, ale díky každé z nich, která do skupiny přináší originalitu a vlastní um, jim nic nepřipadá nemožné.

Film zrežírovala herečka Elizabeth Banks, která se v obou dílech objevila také jako porotkyně a je známá především díky své roli Cetkie Trinketové v sériích Hunger Games. Do hlavní role byla opět obsazena Anna Kendrick, pro kterou je to v letošním roce druhý hudební film. Vedle ní uvidíme Skylar Astin, Annu Camp a Rebel Wilson, která dokazuje, že bez pořádně dávky nadsázky, humoru a show to zkrátka nejde.

Premiéra: 14. května

FOTO: Ladíme 2

Zdroj: CinemArt

Mimoňové

Tito žlutí tic-tacové si po letech konečně vysloužili vstupenku na filmová plátna a v červnu nás čeká nadupaná zábava. Prequel k Já, padouch vypráví o malých žlutých tvorečcích, kteří už zničili všechny pány dějin, jako je T-Rex, Čingischán i Napoleon, a rozhodli se začít nový život na Antarktidě. Jejich dobrodružství začíná a jsou nuceni čelit hrozbám v New Yorku i Londýně a zastavit veškeré nebezpečí, které by mohlo mít na svědomí záhubu Mimoňů.

Snímek pochází stejně jako dvoudíl Já, padouch ze studia Universal. Hlasy Mimoňům propůjčili Pierre Coffin, Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney nebo Steve Coogan. První upoutávku mohli diváci zhlédnout již v titulcích na konci druhého dílu Já, padouch. Tito žlutí oblíbenci si získali pozornost po celém světě a vznikly díky nim třeba počítačové hry a mnoho reklamních produktů, jako jsou plyšáci, oblečení nebo povlečení.

Premiéra: 25. června

FOTO: Mimoňové

Zdroj: CinemArt

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nové rodinné filmy v roce 2015. Kina budou plná čar, magie a Mimoňů