Menu
WomanOnly
Krása

Permanentní epilace. Zkušenosti specialistů jsou pozitivní

Markéta Pešková

Markéta Pešková

18. 3. 2014

Blíží se doba, kdy bude na čase ukázat naše ladné nožky v celé své kráse a nebudeme je chtít schovávat v kalhotách. Pokud nechceme trávit každý den hodiny v koupelně, přichází na řadu permanentní epilace. Jaké jsou zkušenosti specialistů? 

Chceme-li se zbavit chloupků, můžeme využít celou řadu depilačních či epilačních technik. Depilací se rozumí zkracování chloupku, zatímco epilací se zbavujeme i jejich kořínků. Odstranit folikul, ze kterého chloupek roste dokáží však jenom speciální přístroje na bázi elektřiny nebo laseru.

Specialistka na permanentní epilaci Petra Řehořková z Petra Clinic podotýká: „Epilace pulsním světlem je na devadesát procent permanentní, zbytek ochlupení se ještě v malé míře může čas od času objevit, proto doporučuji dvakrát až třikrát do roka celou oblast znovu epilovat, tedy navštěvovat tzv. udržovací kůru.“

Důvodem nutnosti opakování procesu je i fakt, že chloupky jsou v různé růstové fázi, proto na všechny chloupky metoda neúčinkuje. Řehořková také doporučuje navštívit metodu nejdříve v osmnácti letech, kdy je dokončen alespoň růst a vývoj, ale hormonální vývoj stále ještě ne.

Petra Řehořková je wellness kouč a odbnornice na zdravý životní styl, studuje vysokou školu, má nespočet zájmů a vychovává tři syny. Provozuje kliniku estetické medicíny Petra Clinic. Osobnost Petry Řehořkové nejlépe vystihuje její životní motto:

„Kdo chce – hledá způsob, kdo nechce – hledá důvod.“

Hormonální vývoj má na techniku také vliv. Dle Řehořkové mají největší úspěch klienti ve středním věku, kteří jsou již hormonálně stálí.

Epilovat je možné jakoukoli část těla. Není místo na těle, které by nešlo epilovat. Mezi zájemce o tento proces patří i muži, kteří tvoří třetinu klientely. „Muži stojí nejvíce o epilaci podpaží, zad, hrudníku a intimních oblastí, u žen to jsou zase lýtka, podpaží, třísla a horní ret,“ doplňuje odbornice Petra Řehořková.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Permanentní epilace. Zkušenosti specialistů jsou pozitivní