Menu
WomanOnly
Krása

Plastika náctiletých: Teenageři touží po úpravě nosu, ale i stydkých pysků

Alena Zelová

Alena Zelová

9. 5. 2014

Plastické operace jsou dnes již běžnou věcí. Zkrášlit své tělo si nechávají nejen ženy, ale i muži a dokonce teenageři! Více jak polovina náctiletých trpí komplexy. Mají to zapotřebí podstupovat takové operace? Není to zbytečné hazardování?

Proč podstupují plastické operace čím dál mladší lidé?

Vzpomeňte si na svá mladá léta nebo se podívejte na svoje děti, jak v pubertě řeší svůj vzhled, oblečením začínaje, fyzickými nedostatky konče. Velmi si potrpí na značkové oblečení a boty, vše musí být podle poslední módy. Jinak se stanou terčem pospěchu a budou out.

Horší situace pak nastává, když se ostatní posmívají někomu, komu odstávají uši nebo slečně, které příroda moc na hrudníku nenadělila. V pubertě si vše více bereme k tělu a hůř se nad danou věcí povzneseme. O několik let později se na vše díváme jinak a hloupých názorů ostatních si nevšímáme nebo se nad nimi pousmějeme. Přece jen vzhled není nejdůležitější!

Vžijeme-li se do kůže těchto nespokojených teenagerů, asi by nám nebylo nejlépe.

Celá situace lze řešit plastickou operací, avšak doporučuje se počkat alespoň do 18 let.

Lidské tělo se vyvíjí. Může se stát, že dívka má v 16 letech plochý hrudník, ale o rok později najednou zjistí, že jí narostla krásná prsa, takže operaci vůbec nepotřebuje. Odstáté uši také mohou zmizet postupem času, a to díky kůži za ušima, která se napíná.

Které plastické operace vedou u náctiletých?

V žebříčku nejoblíbenějších operací stojí u dospívajícíh na první příčce operace nosu. Asi třetina dívek, které by chtěly změnit svůj vzhled pomocí operace uvádí, že by si nechaly vylepšit svůj nos. Dále jsou časté úpravy rozštěpu, ušního boltce, odstranění jizev, úpravy popálené kůže a další estetické vady, které jsou ze zdravotního, ale i estetického hlediska vhodné.

Častým dárkem k osmnáctinám bývají plastické operace prsou.

V poslední době roste poptávka po operaci stydkých pysků! Každá žena má trochu jiné přirození. Dívky se stydí za moc dlouhé pysky, které jednak podle nich nevypadají hezky, ale také jim vadí při sezení, jízdě na kole a podobně.

Plastické operace nejsou vůbec levnou záležitostí, a proto by si hlavně dívky měly rozmyslet, zda je operace opravdu nezbytná, zda mají opravdu tak velký handicap, aby podstupovaly operaci, která nemusí dopadnout vždy dobře. Ceny operací se pohybují v tisících až desetitisících (odstávající uši – kolem 10 000 Kč, stydké pysky kolem 17 000 Kč).

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Plastika náctiletých: Teenageři touží po úpravě nosu, ale i stydkých pysků