Menu
WomanOnly
Plastické operace

Plastika prsou: co možná ještě nevíte

Redakce

Redakce

10. 9. 2019

Tvar nebo velikost prsou je příčinou trápení mnoha z nás. Podle výzkumů by si krásnější poprsí, což nutně neznamená větší, přálo více než 70 % dotázaných žen. Díky moderní plastické chirurgii jsou ale tato přání dostupnější než kdy dřív. Co byste měla vědět, než si svůj sen o krásnějších prsou splníte?

V některých případech, kdy klientka přichází na konzultaci do ordinace plastického chirurga s přáním zvětšit prsa, je třeba kromě zvětšení provést také modelaci prsou. Při ní se kromě velikosti zlepší také jejich tvar.

Nejen větší, ale i hezčí prsa

K úpravě velikosti je možné použít silikonové implantáty, nebo využít vlastní tkáně klientky, pokud jsou vlastní prsa velká, ale například jen pokleslá. Vzhled prsou pozitivně ovlivní také úprava velikost či tvaru dvorců, lift bradavky nebo srovnání asymetrie. A samozřejmostí je také zmenšení prsou.

Dostatek času věnujte postupu samotného zvětšení prsou. Technik je mnoho druhů a chirurg, kterému svá prsa svěříte, by měl být natolik zkušený, aby pro vás vybral tu nejlepší.

Co je to augmentace prsou

Augmentace prsou znamená zvětšení prsou silikonovými implantáty. Je ideálním řešením pro ženy, které si přejí větší velikost poprsí z jakéhokoli důvodu. Řeší tedy nejen malá prsa, ale také úbytek tuku nebo prsní žlázy po výrazném zhubnutí či kojení. Implantáty mohou pomoci upravit také asymetrii prsou.

Zvětšení prsou krok za krokem

1.      Vstupní konzultace, při které proberete všechny možnosti s chirurgem a zvolíte si také velikost a tvar implantátů a svých nových prsou.

2.      Protože jde o operaci v celkové anestézii, musíte absolvovat předoperační vyšetření u praktického lékaře.

3.      Ráno před operací přicházíte na oddělení plastické chirurgie, sestry vás uvedou do pokoje, dostanete prádlo a kompresní punčochy.

4.      Přichází váš chirurg a anesteziolog, dostanete premedikaci a odvážejí vás na sál.

5.      Zatímco spíte, provede chirurg operační řez v místě, kudy vloží implantát. Většinou je to kolem dvorce (horní, nebo dolní poloviny dvorce), z řezu v podprsní rýze, nebo z řezu v podpaží.

6.      Prsní implantáty se vkládají pod žlázu, nebo pod prsní sval. O umístění implantátu rozhodne lékař na základě vašich tělesných dispozic a požadovaného výsledného efektu.

7.      Pokud je hotovo, je rána překryta sterilními stripy a vše je zafixováno elastickým obvazem. Operace obvykle trvá do 1 hodiny.

8.      Přes noc zůstáváte na lůžkovém oddělení, ráno provede chirurg kontrolu a dostanete speciální stahovací podprsenku.

9.      Jste poučena o domácí péči, další kontrole a s doprovodem odcházíte domů.

Plastika prsou Asklepion

Znáte Asklepion?

Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad.

Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení.

Plastická chirurgie Institutu Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Plastika prsou: co možná ještě nevíte