Menu
WomanOnly
Krása

Pleť při menstruaci. 3 způsoby, jakými perioda ovlivňuje váš vzhled

Adéla Beranová

Adéla Beranová

7. 7. 2014

Menstruace není zrovna doba, kterou by žena milovala, nicméně bez ní to nejde. Jenže onen týden v měsíci neovlivňuje jen naše tělo a psychiku, ale má dopad i na stav pleti. A to hned čtyřmi různými způsoby.

Mastnější pleť

Co dělá menstruace s vaší pletí je přinejmenším iritující, ale co provádí s pletí je víc než otravné. Když se mění hladina hormonů, ovlivňuje to i produkci mazu a i pleť se daleko víc mastí. To pak způsobuje ucpávání pórů a množení bakterií způsobujících akné. To všechno vysvětluje pupínky, se kterými se v době menstruace potýká nejedna žena.

Ať už budete bojovat s akné jakkoli, nikdy pupínky nevymačkávejte! Jen byste roznesli infekci do okolí a zapříčinili ještě horší stav pleti. Spíš v tomto období používejte kosmetiku, která je určená na mastnou pleť a nezanedbávejte pravidelné čištění a hydratační péči.

Zvětšené póry

Zvýšená hladina progesteronu a testosteronu, spojená právě s obdobním menstruace, může způsobit zvětšené póry na pleti. Pomoct si můžete používáním produktů obsahujících salicylovou kyselinu, která pomáhá póry stáhnout a brání jejich zanícení.

Zvýšená citlivost na sluníčko

Kolísající hormony mohou také způsobit zvýšenou citlivost pleti na sluneční paprsky. Ta se projevuje začervenáním, někdy dokonce i vyrážkou. Nikdy proto nezanedbávejte ochranu pomocí krémů na opalování určených přímo na pleť.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pleť při menstruaci. 3 způsoby, jakými perioda ovlivňuje váš vzhled