Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Podpora růstu vlasů: Zaručené tipy pro bohatší a zdravější vlasy

Komerční sdělení

Komerční sdělení

12. 10. 2020

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů a jejich pomalé dorůstání? Stačí si osvojit pár zvyků, které vám ke zdravé kštici pomohou.

Za vše může genetika i nevhodný životní styl

Zvýšené padání vlasů i zastavení jejich růstu jsou z určité části dané genetikou. Do hry však vstupuje i řada dalších faktorů. Ačkoliv neexistuje žádný magický vzorec, jehož výsledkem by byla okamžitá podpora růstu vlasů, můžete podniknout určité kroky, které vás nakonec ke zdravým a hustým vlasům dovedou. Patří sem vyvážená strava, práce s nadměrným stresem i používání vhodných kosmetických přípravků.

Stop drastickým dietám

Pokud chcete shodit pár kilo a zároveň si udržet krásné vlasy, zapomeňte na redukční diety, jež výrazně omezují jídelníček. Mají totiž často za následek nižší příjem živin, které však organismus potřebuje pro zdravé kadeře.

Velkou roli hraje v tomto případě i stres spojený s omezující dietou. Protože růst vlasů má ve srovnání s jinými tělesnými funkcemi relativně nízkou prioritu, v případě zvýšeného stresu tělo dorůstání vlasů rychle zastaví. Dokonce i po návratu k vyvážené a pestré stravě může pár měsíců trvat, než se vše opět vrátí k normálu.

Vlasy potřebují především:

  • Biotin
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Zinek
  • Železo
  • Omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny

Přípravky na vlasy s obsahem kofeinu

Kofein má mnoho blahodárných účinků na celé lidské tělo. Dokáže dodat potřebnou energii, povzbudit metabolismus a v chladných měsících i příjemně zahřát. Podle výsledků několika studií navíc podporuje růst nových vlasů na molekulární, buněčné i orgánové úrovni, a to jak u mužů, tak i u žen.

Hlavní výhodou kofeinu je jeho schopnost v počáteční fázi podporovat růst vlasů přímo od kořínků. Chcete i vy pocítit účinky této prospěšné látky? Vyzkoušejte kofeinový šampon se stimulačními účinky. Vaše vlasy rychleji porostou a navíc budou hustší, pevnější a objemnější.

Masáž hlavy

Pravidelné masírování vlasové pokožky vás příjemně zklidní a pomůže odehnat i každodenní stres. Jelikož relaxační masáž pokožku výrazně prokrvuje a rozšiřuje podkožní cévy, můžete tak snadno a rychle podpořit růst nových vlasů, které budou navíc silnější a odolnější vůči poškození. Hlavu si můžete masírovat sami, nebo o masáž poprosit svého partnera či kamarádku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Podpora růstu vlasů: Zaručené tipy pro bohatší a zdravější vlasy