Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na červen 2014: Kněžna Grace a Zakázané uvolnění

Redakce

Redakce

28. 5. 2014

Ještě před začátkem prázdnin vpadne do kin několik zajímavých novinek. Nicole Kidman zazáří v roli zamilované královny Hollywoodu a Jan Hřebejk představí svoji novou svatební komedii.

FOTO: Nicole Kidman Grace of Monaco

Ani Alfred Hitchcock Grace nepřesvědčil, aby se vrátila k filmu. Zdroj: Bontonfilm

Grace, kněžna monacká (Grace of Monaco)

Herečka Grace Kelly byla mezi hollywoodskými hvězdami 50. let tou nejzářivější a pro režiséra Alfreda Hitchcocka se stala životní múzou. Z četných žádostí o ruku kývla až na nabídku k sňatku od monackého knížete Rainiera. Po svatbě ukončila svou úspěšnou kariéru a musela přesvadčit sebe i veřejnost, že její nová role kněžny ji za tu oběť stála.

Životopis slavné filmové star budí smíšené reakce ještě před oficiální premiérou. Fanoušky zarazilo obsazení Nikole Kidman do titulní role, monacký knížecí dvůr se od filmu distancoval. Nejednoznačné přijetí, retroatmosféra a nabité herecké obsazení však rozhodně přitahují pozornost.

Datum premiéry: 12.června

Zakázané uvolnění

Únos nevěsty je celosvětově tradičním doplňkem svatební veselice. Potkal i vdávající se Kláru, která se svou svědkyní Ivetou čeká na svého nastávajícího v zapadlé hospodě v den finále hokejového mistrovství světa. Zatímco ženich stále nepřichází, Klára s Ivetou a barmankou Vladanou si čas krátí jednou rundou za druhou ,což vynese na světlo některé utajované skutečnosti.

Jan Hřebejk si opět odpočinul od svého dvorního scénáristy Petra Jarchovského a sáhl po zpracování divadelní komedie Petra Kolečka, který má na kontě sitcomové hity Okresní přebor a Čtvrtá hvězda. Režisér podle svých slov chtěl natočit komedii, která se postupem času zařadí do zlatého fondu českých veseloher.

Datum premiéry: 5.června

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na červen 2014: Kněžna Grace a Zakázané uvolnění