Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na duben 2015: Pořád jsem to já a Samba

Redakce

Redakce

29. 3. 2015

V dubnu nás čekají Velikonoce, apríl, pálení čarodějnic, ale i řada zajímavých filmových premiér. Do kin totiž vstoupí Julianne Moore v Oscarem oceněné roli či nová francouzská komedie od tvůrců Nedotknutelných.

FOTO: Alec Baldwn Julianne Moore Still Alice

Manžela pečujícího o nemocnou ženu ztvárnil v dramatu Pořád jsem to já Alec Baldwin. Zdroj: Falcon

Pořád jsem to já (Still Alice)

Profesorka lingvistiky na Kolumbijské univerzitě Alice žije spokojeným životem po boku svého muže a dětí, dokud se od lékařů nedozví zprávu o svém onemocnění Alzheimerovou chorobou, kterou zdědila po svém otci. Její nejbližší se musejí smířit s nově vzniklou těžkou situací a pomoci Alici s překonáním těžké nemoci.

Nové drama tandemu režisérů Glatzer-Westmoreland reaguje na současný nárůst počtu onemocnělých Alzheimerovou chorobou. Julianne Moore si za svou precizní studii ženy, jejíž psychika je vystavena těžké zkoušce, vysloužila Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

Datum premiéry: 16. dubna

Samba

Senegalský přistěhovalec Samba čeká již deset let na francouzské státní občanství a nemůže najít žádnou stabilní práci. I přesto se zamiluje do manažerky a dobrovolnice Alice a ani on jí není lhostejný. Jedině jejich předsudky zatěžkané okolí nevěstí jejich vztahu žádnou dobrou budoucnost…

Dvojice francouzských režisérů Olivier Nakache a Eric Toledano před třemi lety sklidila celoevropský úspěch s tragikomedií Nedotknutelní a nyní se vrací s novým počinem laděným na podobnou strunu. Vrací se i jejich černošský objev Omar Sy, který bude dělat garde hvězdě Trierovy Nymfomanky Charlotte Gainsbourg.

Datum premiéry: 9. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na duben 2015: Pořád jsem to já a Samba