Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na říjen 2014: Zmizelá a Andělé všedního dne

Redakce

Redakce

28. 9. 2014

V desátém měsíci letošního roku se v kině sejdou nové tituly rozličných stylů a žánrů. Ben Affleck v thrilleru pohřešuje manželku, Christian Clavier vdává dceru a Alice Nellis vypustí nad Prahu anděly.

FOTO: Neil Patrick Harris Gone Girl

„Tenhle film bude legen…dární!“ Zdroj: CienmArt

Zmizelá (Gone Girl)

Amy nečekaně zmizí v den pátého výročí manželství s Nickem. I přestože jejich vztah procházel krizí, hluboce otřesený Nick začne po Amy pátrat na vlastní pěst. Všechny stopy paralelního policejního vyšetřování však ukazují na Nicka jako na osobu, která Amy unsela. Je Nick zdrceným manželem nebo násilnickým mistrem přetvářky?

Adaptace tři roky starého amerického bestselleru se ujal mistr thrillerů David Fincher, který se rozhodl pro netypické obsazení hlavních rolí. Podetřelého manžela zmizelé ženy si na vlně comebacku zahrál Ben Affleck, jejího ex-přítele pak v nekomediální roli Neil Patrick Harris ze sitcomu Jak jsem poznal vaši matku.

Datum premiéry: 2. října

Andělé všedního dne

Strážci duší s nebeskými perutěmi se snesli na Zem, aby svým svěřencům ulehčili jejich osud. V Praze jsou jim pod ochranu svěřeni v manželství nešťastný instruktor autoškoly Karel (Bolek Polívka), jeho studentka Ester (Klára Melíšková) a mladík Zdeněk (Václav Neužil), který chce spáchat sebevraždu poté, co ho opustila žena. Čtveřice andělů výrazně zamíchá jejich kartami osudu.

Další román nejúspěšnějšího českého spisovatele Michala Viewegha získává svou filmovou podobu. Tentokrát si jej vzala do parády v současnosti patrně nejvýraznější domácí režisérka Alice Nellis, která do rolí čtyř andělů obsadila Mariána Labudu, Vojtěcha Dyka, Vladimíra Javorského a Elišku Křenkovou.

Datum premiéry: 9. října

Co jsme komu udělali? (Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?)

Rtuťovitý Claude je věřící katolík a zastánce konzervativních hodnot. S manželkou Marií mají čtyři dcery, z nichž se tři navzdory rodičům i konzervativní výchově postupně provdaly za muslima, Žida a Číňana. Proto vkládají naděje do poslední dcery, která si za svého nastávajícho vybere katolíka. Jenže ani on není čistokrevným Francouzem…

Výbušný francouzský komik Christian Clavier svého času diváky hurónsky rozesmíval v Návštěvnících, od druhého Asterixe jsme však o něm u nás moc neslyšeli. O to víc k návštěvě kina láká nová komedie, která si bere na paškál zatvrzelé zastánce konzervatismu, rasové předsudky a současný multikulturalismus.

Datum premiéry: 23. října

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na říjen 2014: Zmizelá a Andělé všedního dne