Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Premiéry filmů pro ženy na únor 2014: Prodloužený víkend a další

Redakce

Redakce

26. 1. 2014

Dokonalou skrýší před mrazivým únorovým počasím je vyhřátý kinosál ve společnosti největších filmových hvězd. V tomto měsíci budou společníky Tom Hanks v kůži Walta Disneyho či Kate Winslet v roli zamilované matky.

FOTO: Labor_Day Kate Winslet

„Skutečně jsem byla na Titanicu.“ Zdroj: CinemArt

Prodloužený víkend (The Labor Day)

Odchodem manžela deprimovaná Adele žije se svým malým synem v americkém malém městě. Při nákupu oblečení jí uprchlý trestanec Frank donutí, aby ho u sebe doma skryla před policií. Mezi oběma se nenápadně začne vyvíjet citové pouto, které Adele vrátí životní naději.

Mistr cynických komedií Jason Reitman tentokrát odložil všechny žerty stranou a natočil skutečně seriózní drama postavené na hereckých výkonech Kate Winslet a Joshe Brolina. Režisér přiznává, že pokud by oba herci role odmítli, film by šel k ledu.

Datum premiéry: 6. února

Zachraňte pana Bankse (Saving Mr. Banks)

Walt Disney se již za svého života stal legendou dětské zábavy a symbolem americké továrny na sny. Proto ve své době vzbudilo překvapení, když mu britská spisovatelka P. L. Traversová původně odmítla prodat práva na svou knížku Mary Poppins. Disney se však rozhodl Traversovou přemluvit všemi možnými způsoby…

Nostalgický snímek režiséra J. L. Hancocka přináší pohled do zákulisí příprav jednoho z nejúspěšnějších filmových muzikálů. Hlavních rolí se ujali Tom Hanks a Emma Thompson, která se v rámci přípravy na postavu usedlé autorky na půl roku vzdala jakýchkoliv sexuálních aktivit.

Datum premiéry: 20. února

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Premiéry filmů pro ženy na únor 2014: Prodloužený víkend a další