Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Proč jíst česnek? Omládnete, zhubnete a ochráníte své zdraví!

Jediný kdo by se měl bát česneku je transylvánský upír Drákula. Pro nás ostatní je naopak přínosnou součástí našich jídelníčků. Je výbornou prevencí proti mnoha typům rakoviny, snižuje hladinu cholesterolu a navíc zpomaluje stárnutí  buněk. Proto by jsme ho měli přidávat do našich jídel tak často, jak to jen lze!

Česko vs. Čína

Jedním z dnešních nejdiskutovanějších témat v oblasti zeleniny je právě česnek. Většina správných kuchařek se snaží sehnat pravý český česnek, protože ten čínský nedodává jídlu dostatečně intenzivní chuť. Ovšem chuť je až druhotný problém čínského česneku. Ten totiž neobsahuje zdaleka tolik vitamínů a zdraví prospěšných látek jako ten český. Proto vsaďte na plodinu z naší kotliny!

Chraňte se před rakovinou

Americký vědec a doktor John A. Milner se zabýval výzkumem právě česneku a potvrdil, že jeho účinky fungují především proti rakovině žaludku, prostaty a tlustého střeva. Výzkum Amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny také nevylučuje pozitivní účinky i na jiné typy rakoviny.

Zatočte s cholesterolem

Jedna z dalších studií také dokázala, že lidé, kteří snědí stroužek česneku denně sníží množství cholesterolu v krví o 15%! Pozor, tento účinek se však dostaví až po 3 měsících užívání. Přispívá k rozšiřování cév a tak se česnek stává ideální prevencí proti mrtvici či infarktu .

Zdravá dieta

Pokud jste se rozhodla zatočit s přebytečnými kily například pomocí nízkotučné diety, česnek je ideální pomocník na cestě k úspěchu. Obsahuje totiž vysoké procento antioxidantů, které zároveň napomáhají pomalému stárnutí buněk, a proto budete mladá a krásná dlouhá léta!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč jíst česnek? Omládnete, zhubnete a ochráníte své zdraví!