Menu
WomanOnly
Apetit

Proč jíst ovoce dopoledne? Jen tak nepokazí vaši dietu!

Traduje se, že ovoce a zelenina jsou ideálními potravinami do vašeho dietního jídelníčku, ale je to opravdu pravda? Co se týče zeleniny, ta je více, či méně opravdu dietní, ale s ovocem byste měla být velmi opatrná! Jedná se totiž spíše o zákusek, než o dietní pokrm.

Zelenina vs. ovoce

Zeleninu můžete na rozdíl od ovoce, které je vhodné konzumovat pouze dopoledne, jíst po celý den. Zelenina dokonce obsahuje mnohem větší  množství vitamínů prospěšných pro náš organismus, než ovocné plody. 

Přesto se ovoce stále těší větší oblibě. Pravděpodobně je to dáno tím, že je o něco chutnější a je ve většině případů sladké. Proto je spíše zákuskem, než zdravou vitamínovou bombou a mělo by také zákuskem zůstat!

Ovoce jezte pouze dopoledne!

Jestliže chcete zhubnout nějaké to kilo a myslíte si, že toho dosáhnete tím, že budete konzumovat celý den pouze ovoce, děláte velkou chybu! Ovoce by se totiž mělo konzumovat zásadně v dopoledních hodinách. Má to hned několik důvodů.

Zaprvé obsahuje hodně přírodních cukrů, které vám dopoledne dodají potřebnou energii, ale večer by se vám začali přetvářet v tuky! Dále je ovoce lehce stravitelné, a proto je ideální rozcvičkou pro váš žaludek, který později snadno stráví i těžší složky vaší stravy.

Doplňte draslík

V našich středoevropských končinách jsme zvyklí si vydatné jídlo dopřát okolo poledních hodin. Talíři často dominuje maso, které je kyselinotvorné a převažuje v něm sodík nad draslíkem. Draslík, potřebný pro správnou funkci organismu, je však obsažen v každém ovoci a proto byste si ho měla dopřát již v dopoledních hodinách. Docílíte tak vyvážené stravy a energetické rovnováhy.

Ovoce konzumujte zásadně nalačno!

Ovoce se rychle tráví, a proto je připraveno projít žaludkem velmi brzy do střeva. Jiné přijaté složky potravy, které se však tráví déle, se pak kvůli takové kombinaci kazí a způsobují v prostředí mikroflóry střeva nežádoucí změny. Proto přijímejme ovoce vždy do prázdného žaludku!

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč jíst ovoce dopoledne? Jen tak nepokazí vaši dietu!