Ředkvičky jsou velmi nenáročné na pěstování, a proto se těší tak velké popularitě. Věděli jste, že jsou také vitamínovou bombou, která posílí vaši mysl i zdraví? Objevte i vy blahodárné účinky této kořenové zeleniny! Uvidíte, že prospěje celému vašemu tělu.
Nenáročný zázrak
Jednou z velkých výhod ředkviček je jejich bezúhonnost. Můžete je pěstovat na zahrádkách, ve sklenících, ba dokonce v květináčích na balkóně. Další jejich předností je možnost brzké sadby, pokud máte vytápěný skleník nebo pařeniště je možné sázet je již v polovině února. Ředkvičky si tak můžete vychutnat ještě než opadne sněhová čepice.
Pokud se rozhodnete vysadit si na zahrádce ředkvičky, určitě vás také potěší, že rostou velmi rychle. Vegetační období této rostlinky je totiž pouhých 5 – 6 týdnů, díky tomu si můžete na své sklizni pochutnat dříve než se nadějete.
Buďte zdravá, jako ředkvička
Vysoké oblibě se ředkvičky těší nejen díky své nenáročnosti, ale také pro své blahodárné účinky na zdraví organismu. Kořen rostliny je bohatý na množství minerálních látek, vitamínů a kyselin, které pozitivně ovlivňují naše tělo.
Ředkvičky jsou nejen výborným antioxidantem. Působí prospěšně i na imunitu, díky vitamínům B a C, které jsou v nich obsaženy. Jednou z důležitých složek je kyselina listová, ovlivňuje totiž správný vývoj plodu matky a růst malých dětí. Vedle toho povzbuzuje naši lidskou psychiku a fyzickou kondici.
Kamarádka do diety
Ředkvičky neobsahují jenom spoustu zdraví prospěšných látek, ale navíc jsou také nízkokalorické. Ve 100 gramech ředkviček je pouze 73 kJ, díky čemuž budou vhodnou a chutnou součástí vašeho dietního jídelníčku.
Ředkvičky umyjeme, odřízneme konce a nastrouháme. Dále umyjeme svazek jarních cibulek pečlivě a pokrájíme nadrobno i s natí. Vše smícháme dohromady s tvarohem a solí. Pro pikantnější chuť můžeme přidat nastrouhaný křen
Podáváme s celozrnným pečivem.
Recept na ředkvičkovou pomazánku. Připravte si zdravou chuťovku
Nekupujte zajíce v pytli!
Při výběru ředkviček byste měla věnovat pozornost pár drobným, ale podstatným detailům. Pokud je ředkvička povadlá a měkká na omak, popraskaná, nebo zdřevnatělá, dozajista nebude tou správnou volbou. Takové kusy jsou buď staré, nebo v horším případě nevhodně pěstované. Proto sáhněte po kouscích které jsou křehké, šťavnaté a jejichž listy nejsou povadle, nebo přerostlé!