×
WomanOnly

“Proč nehubnu?!” 7 zvyků při večeři, které vám nedovolí hubnout

Zdroj: Shutterstock.com

Když se vyčítavě ptáte “Proč nehubnu?!” znamená to, že se snažíte jíst podle všech dietních pravidel a stejně někde děláte chybu. Přemýšlela jste někdy nad svými zvyky u večeře? Můžete celý den jíst vyváženě a dietně, ale nesprávná večeře může celou vaši snahu zkazit.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Večeře jako největší jídlo dne

Zvykem je to hlavně v angloamerickém světě, ale někdo na tento režim najel už i u nás. K obědu si dát jenom sendvič nebo lehký salát a hlavní jídlo nechat na večer. Pro dietu je to ale ta nejhorší taktika ze všech. “Když si dáte k večeři hodně jídla nebo hůře stravitelné potraviny, může mít vaše tělo problém s jeho zpracováním a ukládá vše v podobě tuků,” upozorňuje nutriční terapeutka Jaime Mass.

Jídlo těsně před spaním

Rychle se navečeřet a hned zalézt do peřin není pro dietu také dobrý nápad. S plným břichem se vám bude špatně usínat a spánek nebude dostatečně kvalitní. “To neprospívá správnému fungování metabolismu, regulaci krevního cukru ani rovnováze hormonů, bez čehož se hubne obtížněji,” říká Jaime Mass.

Kofein na noc

Mnoho lidí má ve zvyku si dát po jídle kávu. Ale může to být i nevhodný čaj nebo limonáda s obsahem kofeinu. Účinek je podobný, jako když nemůžete kvůli plnému břichu usnout. Kvalita spánku s hubnutím velice úzce souvisí.

Carbohydrátová nálož

Pokud se ráno nechystáte uběhnout maraton, měla byste u večeře omezit karbohydráty. Vyhýbejte se většímu množství těstovin, brambor nebo pečivat, jinak vás rozkolísaná hladina cukru vyžene na noční výpravu do lednice.

Puštěná televize

Na večeři byste se měla stejně jako na jiné jídlo plně soustředit. Když se díváte na televizi a přitom jíte, neuvědomujete si, kolik jste toho už snědla a snadněji se přejídáte. Dopřejte si alespoň u jídla trochu ticha a klidu.

Servírování v rodinném stylu

Mísy plné jídla uprostřed stolu s velkými naběračkami a lžícemi nejsou pro vaši dietu zrovna ideální. Daleko lepší je si na talíř dopředu nandat svou porci a pak už si nic nepřidávat. Pokud vaše rodina vyžaduje tento styl hodování, dopřejte jim ho, jen si sama nandejte porci už v kuchyni. Předejdete tak zbytečnému přejídání.

Alkohol je metlou pro dietu

Sklenička bílého vína jednou za čas nemůže vaší dietě nijak radikálně ublížit. Horší je to ale když si s manželem každý večer otevřete jednu celou láhev. Alkohol je nejen velmi kalorický, ale také rozpouští veškeré zábrany, takže si klidně dopřejete dobroty, na které byste za střízliva nepomyslela.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*