Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: GreatBox na březen 2013 přinesl vůně i exotický hadí jed

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

24. 3. 2013

Kdo začíná pociťovat problémy s vráskami a vybírá si, po kterém beauty boxu v březnu sáhnout, má jasnou volbu. A nemusí se při tom bát hadího jedu, naopak. Přečtěte si naši recenzi, kdy jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili.

Březnový Greatbox se zaměřil hlavně na boj s vráskami, a tak přinesl hned dva vzorky od české firmy, které obsahují kolagen a exotický hadí jed. Zbytek balíčku je ale tentokrát oproti únorovému, velice vydařenému balení chudší. Na vině není ani tak hodnota výrobků, jak si mohou některé zákaznice myslet, ale spíše výběr značek. Začaly se totiž opakovat.

Greatbox se ale minimálně v jedné věci zlepšil. Do balení byl již přidán i dopis s pozdravem a vyjmenováním produktů. Krabička byla opět stejná, růžovo-bílá, a vypadá to, že u ní také firma zůstane. Stejně tak byly výrobky znovu zabaleny do krepového papíru a udržely si moment překvapení co nejdéle.

Iven Cosmetics Krém Collagen Speciál s Elastinem (10 ml, vzorek, cena v obchodě 1150,- za 50 ml)

Greatbox březen 2013

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Výrobkem balíčku je jednoznačně tento luxusní krém od české firmy Iven Cosmetics. Obsahuje kolagen, který pomáhá pleť hydratovat a viditelně ji vypne. Po zaschnutí, kdy působí nebezpečně ulepeně, se skvěle vyhladí a i póry se částečně zmenší.

Za vším stojí chemická reakce, kdy na sebe molekula kolagenu naváže velké množství molekul vody. Na tomto krému je také plus, že není nutně určen pro starší zákaznice. Pomáhá i s pletí těch, které vrásky teprve čekají. Navíc krásně voní.

Iven Cosmetics Krém s výražkem hadího jedu (10 ml, vzorek, cena v obchodě 1950,- za 50 ml)

Spolu s krémem s kolagenem mohou zákaznice vyzkoušet i krém s výtažkem hadího jedu. Ten vyjde v balíčku nejvýhodněji – v přepočtu vzorek převyšuje svou hodnotou celý box. Navíc skvěle doplňuje svého kolagenového kolegu v boji proti vráskám.

Tento výrobek vám ale bohužel příliš komplexně nezhodnotíme. Autorka recenze se zatím s vráskami nepotýká, a tak nebylo, co vyhlazovat. Navíc by se efekt projevil až po několikátém použití. Vzhledem k ceně by ale měl fungovat. Výrobek v tomto případě už tak výrazně nevoní a také konzistencí je méně gelový, ale krémový (logicky).

Fleur de Santé Šampon pro suché vlasy (200 ml, plné balení, cena v obchodě 129,-)

Zařazení tohoto produktu byl krok vedle. Především jde o značku Fleur de Santé, která má sice mnoho pozitiv, ale objevila se už v několikátém českém beauty boxu, a tak ji zákaznice nevnímají jako příliš velký přínos či překvapení.

Kdyby to však byla jediná vada na kráse, dá se přimhouřit oko – značka za to tolik nemůže. Jenže on ani sám výrobek není bůhvíjaký. Vůně je velice slabá, přírodní. Konzistence nepůsobí příliš vábně a ve výsledku i málo pění. Šampon je určen na suché vlasy, čímž jsou z jeho používání vyřazeny zákaznice s mastnými či jemnými. Po použití jsou totiž mírně zplihlé a působí jako bez života.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Ale chápeme jeho zařazení. Končí zima, kdy vlasy dostávají zabrat, a tak je ještě pořád čas na šampon, jenž pomůže se zelektrizovaným účesem. Pokud se ale máme i v příští krabičce potkat s Fleur de Santé, doporučujeme raději něco univerzálnějšího, například cokoliv z jogurtové řady s malinou. Nádherně voní a sprchový gel nebo deodorant používáme téměř každá.

Fleur de Santé Štětec Kabuki (plné balení, cena v obchodě 359,-)

Opět výrobek od FdS, ovšem tentokrát vydařený. Je velice jemný a zcela přírodní, vyrobený z pravých kozích chlupů. To s sebou sice nese i nepříliš vábnou vůni, ale s tím se musí počítat.

Tvářenka se po jeho použití nanáší snadno a hezky do ztracena. Na kůži je příjemný, nijak nedrásá. Snad jen tu rukojeť by mohli vyrábět delší, takto krátká (2,5 cm) je celkem nepraktická.

Avril Lavigne Vůně Forbidden Rose (1,2 ml, vzorek, cena v obchodě 950,- za 50 ml)

Zatím to u českých krabiček krásy nebylo příliš časté, a tak GreatBox v podstatě vyzkoušel novinku – do březnového vydání zařadil i několik vzorků parfémů. V seznamu jich najdeme sedm, v krabičkách jsou ale umístěny náhodně. My jsme dostali čtyři, z nichž jednou byla tajemná Forbidden Rose od Avril Lavigne.

Christina Aguilera Vůně By Night (1,2 ml, vzorek, cena v obchodě 910,- za 50 ml)

Ve srovnání s krémem proti vráskám naše balení působilo zvláštně – los totiž padl zrovna na vůně, které si kupují spíše teenagerky. Další byla Christina Aguilera By Night. Je ale možné, že tuto zpěvačku mladší ročníky už ani neznají.

New Yorker Vůně Women (1,6 ml, vzorek, cena v obchodě 390,- za 50 ml)

Dámská vůně od obchodní sítě s oblečením New Yorker působí poměrně sladce. Po nastříknutí se nejprve objevilo zděšení. Kde je to mango, o kterém se v popisu píše? Až během dne se ale vůně mírně změnila a přešla do velice příjemné, smyslné verze, která už nepůsobila tak agresivně.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

New Yorker Vůně Men (1,6 ml, vzorek, cena v obchodě 390,- za 50 ml)

Pokud chcete podarovat přítele, otce či manžela, tento měsíc máte možnost. Vůně od New Yorkeru pro muže působí tradičně, nijak výstředně. A voněla i pokusnému králíkovi.

Další vůně, které můžete v Greatboxu najít, je Replay Your Fragrance, Naomi Campbell Wild Pearl a Bruno Banani Made for Women.

Swisso Logical Šampon a Kondicionér pro všechny typy vlasů (2×5 ml, vzorky, cena v obchodě 340,- a 312,- za 150 ml)

Další značka, kterou jsme v Greatboxu už mohli vyzkoušet. U Swisso Logical to ale není na škodu, jejich produkty jsou velmi šetrné, ale také docela drahé, a tak se jejich vyzkoušení předem vyplatí. V krabičce byly tentokrát zařazeny pytlíčky šamponu a kondicionéru. Oba příjemně voní a po jejich použití se vlasy lesknou a vypadají zdravě – a výrazně lépe než po FdS.

Coffee Slim (jedna porce, vzorek, cena v obchodě 1200,- za 60 ks)

Nekosmetickým bonusem tentokrát byla káva, po které se má hubnout. Po jednom vyzkoušení vám bohužel nemůžeme moc referovat o výsledku. I tak ale zřejmě nebude závratný – samotná se káva nedala pít, a tak stejně došlo na dávku cukru.

Dále bylo v krabičce zařazeno několik letáků. Nejvýraznějším byla DreamCard, což má být slevová karta, k jejíž registraci je třeba odeslat SMSku za 50 korun + cenu SMS podle tarifu. To samo o sobě není velká výhra, ale stojí za to prohlédnout si, na jaké služby se slevy nabízí. Často jde sice jen o restaurace či oblečení, ale občas se vyskytne i taxi služba, sushi bar, divadlo či 15% sleva na samotný Greatbox.

Dalšími letáky byla sleva na Lumene, pozvánka se slevou na veletrh kosmetiky a kadeřnictví Interbeauty Prague, informační letáky ke kávě a vůním a také katalog Fleur de Santé.

A co vy, byly jste s březnovým Greatboxem spokojeny? Nebo si raději počkáte na další vydání? Podělte se o zážitky v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: GreatBox na březen 2013 přinesl vůně i exotický hadí jed