Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: GreatBox na červen 2013 vás skvěle připraví na letní cestování

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

23. 6. 2013

Ať už jste studenti nebo pracující, léto je časem dovolených. Pro ty, kteří letos někam vycestují, přinesl červnový GreatBox příjemné překvapení – šikovnou kosmetickou výbavu.

GreatBox tentokrát přinesl pět produktů s malým překvapením navrch, přičemž vše se dá upotřebit během cestování, kdy si chceme přibalit co nejméně věcí. Na první pohled tak krabička vypadá poměrně chudě, ale při prozkoumání zjistíte její kvality.

Jako každý měsíc i v červnu byl GreatBox v růžovo-bílé krabičce zalepený samolepkami. Výrobky byly uvnitř zabaleny do lehkého krepového papíru, který prodloužil překvapení, a tentokrát byl přiložen i žlutý průvodní dopis. Sice po grafické stránce žádná sláva, ale pořád lepší, než když si člověk není úplně jist, jak se dá který výrobek používat.

Benecos Tužka na oči (1,13 g, plné balení, cena v obchodě 99,-)

Pojďme se nejprve podívat na snadno přehlédnutelný výrobek, u kterého je největší rozdíl mezi prvním a druhým dojmem. Jde o černou tužku na oči méně známé značky Benecos. Odstín je dobře zvolen, protože černá je nejčastěji používaná, ale jinak nevypadá nijak valně.

Jenže… Jde o přírodní kosmetiku, což jde v dopise snadno přehlédnout, navíc tento odstín je vhodný i pro vegany. Některé složky výrobku tak pochází z ekologického zemědělství. To je velká výhoda pro ty z nás, které mají citlivější pleť, s touto tužkou nebudou mít problém (sama nosím kontaktní čočky).

Tužka se pohodlně nanáší, je příjemně měkká, ale paradoxně vydrží celý den i v těchhle vedrech – i když na internetu se objevují také opačné názory, zřejmě tohle neplatí na každého. Večer se pak snadno odlíčí. Dalším plusem je, že je neparfémovaná, takže když k ní přivoníte, ucítíte vůni pastelek z dětství (tedy vůni tvrdého dřeva). Pokud by vám tužka sedla, prodává se ještě v dalších sedmi odstínech.

Toni&Guy Jemně čisticí šampon Label.m (60 ml, cestovní balení, cena v obchodě 116,-)

Šampon od Toni&Guy sice není největším překvapením, protože jeho kvality se již déle vychvalují, ale pro nás nejlepším výrobkem v krabičce. Jde o profesionální vlasovou kosmetiku, která voní jako lepší kadeřnictví (jednoduše proto, že ho tam používají). Zařazen byl šampon určený na zjemnění vlasů, který je výborně univerzální – sedne vlasům mastným, suchým i mužům.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A výsledek je skutečně takový, jak obal slibuje. Vlasy jsou jemnější a lesklejší, přitom ho mohou použít i ty, které jsou po aplikaci brazilského keratinu nebo prosazují co nejméně chemie v šamponech – Label.m neobsahuje chlorid sodný. Co ale šampon naopak obsahuje, je olej ze semínek černého rybízu, což by mělo zaručit antioxidační účinky.

Balení je černé a elegantní, velikost tak akorát na cesty. I taková malá lahvička je ale jinak poměrně drahá, kdo by měl zájem o až litrovou velikost, zaplatí za ni přes 600 korun. Jinak je šampon bezbarvý a při nanášení jím nešetřete – aby pořádně pěnil.

e.l.f. Korektor na akné (1,5 g, plné balení, cena v obchodě 76,-)

Značka e.l.f. od některých sklízí ovace, od jiných kritiku. Zjednodušeně řečeno: na to, kolik její výrobky stojí, je opravdu dobrá. Ale při srovnání s dražšími značkami moc neuspěje (často kritikou je přílišná tekutost nebo mastnost).

V krabičce jsme od ní našli korektor speciálně určený na akné. Obsahuje totiž kyselinu salicylovou a tea tree olej, takže by kromě krytí měl i ozdravovat. Odstínem je nejsvětlejší, Fair, což je dobře zvolené, protože u jiných značek existují i světlejší korektory – tento je tedy poměrně univerzální.

Jeho použití bylo trochu komplikované. Zaprvé musíte dlouho šroubovat závitem, až se na aplikátoru objeví krém. Během šroubování se ukázalo, že korektor ve skutečnosti vyplňuje jen polovinu tužky. Zadruhé ho musíte nanášet skutečně oním aplikátorem, aby se krém smísil s olejíčkem, jinak si na obličej nanesete hutnou hmotu, která pupínek vysuší a ještě více ho zvýrazní. Výdrž bohužel také není závratná. Co se týče ozdravení, účinek jsme nezaznamenali.

Fleur de Santé Pleťová maska a peeling 2 v 1 (40 ml, plné balení, cena v obchodě 229,-)

V červnové krabičce opět najdete jeden výrobek od Fleur de Santé. Je to stejné jako v případě SenzaBoxu a Dermacolu – nejde o nekvalitní značky, které by mi samy o sobě vadily. Ale člověk by rád v krabičkách vyzkoušel už něco nového.

Tentokrát byla přibalena maska a peeling v jednom, přičemž výrobek je obohacen o koenzym Q10 (působí proti škodlivým vlivům a chrání před stárnutím) a složku Omega 3 (zklidňuje a zjemňuje). Použít ho můžete tak, že na obličej nanesete silnější vrstvu, masírujete, necháte deset minut a smyjete. Anebo nanesete v tenčí vrstvě jako masku, necháte působit jen pět minut a opět smyjete.

To je velká výhoda výrobku, jelikož ho s sebou můžete vzít na cesty místo toho, abyste tahali x kilo kosmetiky. Navíc je tuba poměrně malá. Účinky jsou dobré – takové, jak oficiální texty slibují. Peeling odstranil odumřelou kůži a ráno byla pleť jasnější a na pohled zdravější. Zrníčka v něm jsou příjemná, kůži nijak nedrásají. Barvou je výrobek bílý a příjemně voní. Momentálně se dá na Alze koupit jen za 85 korun.

Karel Hadek Mycí olej pro ženy (20 ml, cestovní balení, cena v obchodě 46,-)

Karel Hadek je v Česku poměrně zabydlená značka, zničehonic se na ni ale začaly objevovat recenze na každém druhém blogu. Je tedy vidět, že GreatBox sleduje trendy. Do krabičky přibalili intimní mycí olej s výbornými hodnoceními na internetu.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Kvalita je opravdu dobrá, srovnatelná s jinými lepšími oleji či gely na intimní hygienu. Navíc je zde dvojí efekt – kdo stále tam dole používá obyčejná mýdla, aspoň pocítí rozdíl. Kdo ví o rozdílném pH a dalších důvodech, proč používat speciální kosmetiku, ocení malé balení do batohu i kufru (dá se ale koupit opět i v litrovém balení).

Stačí nanést cca pět kapek oleje a po smísení s vodou se vytvoří emulze s trochou pěny. Vůně je prý bylinná, mně připomíná citrusy s mátou, každopádně je příjemná a svěží. Olej neobsahuje tenzidy, konzervační látky ani barviva, a tak je vhodný i pro děti.

A na závěr malé překvapení, v krabičce najdete i malý pytlíček gumových medvídků Haribo. Ty zmizely hned jako první. Jinak v beauty boxu nenajdete žádné letáky, slevy či pytlíkové vzorečky.

Objednaly jste si v červnu GreatBox? Jak jste byly s obsahem spokojeny a co nejvíce oceníte na cestách? Podělte se o názor v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: GreatBox na červen 2013 vás skvěle připraví na letní cestování